|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۷۰

آیت الله نوری همدانی:

یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه دشمنان همواره به دنبال شکست مسلمانان هستند گفت: مبلغان باید با اخلاص به تبلیغ دین بپردازند.

به گزارشخبرگزاری فارساز قم آیت الله حسین نوری همدانی در جمع روحانیون مبلغ اعتکاف با اشاره به راه تاثیرگذار این قشر اظهار کرد: ما همه سرباز امام عصر(عج) هستیم از این رو باید به درستی در این مسیر گام برداریم زیرا اجر و مزد ما طلبه ها دست خداوند است.

وی به دو نظام موجود در خلقت اشاره و بیان کرد: نظام اول که بر اساس معنویت، اعتقاد و ایمان پی ریزی شده است و محوریت در آن خدا است و نظام دوم لیبرال دموکراسی است که براساس هوا و نفس بوده و محور آن انسان است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: ما مفتخریم که در نظامی هستیم که بر پایه معنویت بنا شده است از این رو برای حفظ این معنویت باید تلاش کرد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه طلبگی شغلی پر فضیلت است گفت: خواست خدا بوده است که این شغل را داریم از این رو برای حفظ آن باید کوشا باشیم.

وی با اشاره به اینکه طلبگی دو مرحله دارد گفت: در مرحله اول باید مجهز بوده و آمادگی لازم را برای حضور در جامعه پیدا کنیم همانگونه که جهادگران باید فنون جهاد را فرا بگیرند طلبه ها نیز باید مجهز شوند تا بتوانند برای مرحله دوم که حضور در جامعه است آماده شوند

این مرجع تقلید تبلیغ، تعلیم وارشاد را یکی از وظایف مبلغان عنوان کرد و گفت: مردم طلاب را دنباله رو انبیا می دانند و این لباس ساده ای نیست در واقع نمایانگر بینشی است که مردم دارند.

آیت الله نوری همدانی افزود: مردم طلاب را راهنمای خود می دانند برخورد با مردم باید کریمانه و متواضعانه باشد انبیا همواره دلسوز مردم بوده و شما نیز باید دلسوز مردم باشید و در حل مشکلات آنها کوشا باشید.

وی تصریح کرد: تبلیغات باید موثر و مطابق با زمان باشد، اینک زمان خاصی است پیش از انقلاب تبلیغات آسان بود، اما حالا همه چیز تغییر کرده و کار نیز دشوار شده است.

این مرجع تقلید گفت: انقلاب افق جدید در پیش روی همگان قرار داده است و در حال حاضر مستضعفان روز به روز بیدارتر و دشمنان نیر منفورتر و پریشان تر شده اند.

وی تقویت ایمان و عقیده را مهم خواند و تصریح کرد: توجه به عقاید اسلامی دارای اهمیت است زیرا انقلاب بر اساس معنویت پی ریزی شده است.

این مرجع تقلید افزود: از کارهایی که باید صورت گیرد زنده نگه داشتن شهادت است مردم را باید آماده جهاد و شهادت سازید و از آثار و با وصیت های شهدا آشنا کنید.

وی اعتکاف را مهم خواند و گفت: این موقعیت نقش موثری در تبلیغات اسلام و تشیع دارد با حضور در این مراسم می توان افراد را با حقایق دین آشنا کرد.

این مرجع تقلید پایه اول انقلاب را اسلام خواند و گفت: با این انقلاب اسلام با همه ابعاد وارد زندگی افراد شد و رکن دوم آن نیز مردم است تا زمانی که مردم هستند همه چیز وجود دارد و انقلاب پابرجا است.

آیت الله نوری همدانی خدمت به مردم را یکی دیگر از وظایف مبلغان عنوان کرد و گفت: امروز تکفیری ها، صهیونیست، آمریکا همواره به دنبال سوء استفاده و نابودی شیعیان هستند.

وی توجه اختلاف میان شیعه و سنی را مهم خواند و گفت: افراد باید با هم متحد شوند و اجازه ندهند اختلافات به میان بیاید و مبلغان باید در این راستا تلاش خود را به کار گیرند تا با اخلاص که مهم ترین رکن نیز محسوب می شود به تبلیغ دین بپردازند.

انتهای پیام / ۷۸۰۰۸ /

ارسال نظر