|
|
کدخبر: ۱۷۴۱۰۲

حیدری در جمع دانشجویان دانشگاه زنجان:

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: دروغ گویان امروز، امام(ره) را بر مبنای نگاه های شخصی و امیال سیاسی خود تطبیق می دهند. کم مانده بگویند، امام(ره) اصلاحات را تأسیس کرده است.

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان زنجان، با بیان اینکه بسیج مولود انقلاب و فرزندی بزرگ برای آن و مولود بسیج، بسیج دانشجویی است، گفت: یک دهه پس از انقلاب و تأسیس بسیج مستضعفین، بنیانگذار انقلاب، فرمان تأسیس نهادی دیگر یعنی بسیج دانشجویی را صادر نمود، لذا بررسی لزوم تأسیس بسیج دانشجویی توسط امام(ره) نکته ای مهم و غیرقابل چشم پوشی است.

وی با بیان اینکه امام(ره) بنیانگذار تفکر انقلاب نرم در دنیا به شمار می رود، افزود: امام خمینی(ره) طی یک انقلاب نرم، انقلاب اسلامی را به وجود آورد، یعنی بنیانگذار انقلاب اسلامی، سال ها پیش از اینکه غرب با انقلاب رنگی و نرم، خودنمایی کند با مقوله آشنا بوده و اندیشمندان غربی سه دهه از ایشان عقب بوده اند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور اظهار داشت: ما سی و پنج سال پیش انقلاب رنگی را به جهانیان نشان دادیم، انقلابی که در بستر حرکتی مردمی با همراهی نخبگان با حداقل تخریب ها اتفاق افتاد، لذا امروز غرب نخواهد توانست با تأسی از روش انقلابیون و افکار امام(ره)، سعی در تهاجم به آن داشته باشد.

حیدری در مورد وظایف بسیج دانشجویی، گفت: بدانیم جایگاه مان کجاست؟ به افق بالادست خود نگاه کنیم و با حرکت به سمت افق های بالاتر، به اثرگذاری کلان تر فکر کنیم. افق های بلند کمک می کند تا بتوانیم اقدامات و کارهای بزرگ تر و عمیق تر در سطح دانشگاه ها داشته باشیم.

وی بغض هایی که امروزه نسبت به بسیج دانشجویی وجود دارد را ناشی از تأثیرگذاری و موفقیت بالای این مجموعه انقلابی دانست و اظهار داشت: باید با تلاش بیشتر به تأثیر بیشتری در جامعه و دانشگاه رسید.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور ادامه داد: بیش از سی و پنج سال از انقلاب می گذرد و امروز می بینیم که نسل پیش روی انقلاب در آرمان گرایی از نسل اول و انقلابیون آن نسل جلوتر است.

" اگر نسل اول با نقش آفرینی در جنگ سخت خود را به بوته آزمایش نهاد، نسل امروز با نقش آفرینی در نبردهای نرم ۷۸ و ۸۸ به این مهم دست یافته است ".

حیدری تاکید کرد: جوانانی که به تقابل با فتنه ۸۸ پرداختند، جوانانی بودند که نه دفاع مقدس را دیدند و نه امام(ره) و نه انقلاب را، اما با عمل انقلابی و آرمان گرایانه خود، پایداری خود به اصول انقلاب را بیش از برخی نسل اولی های انقلاب، ثابت کردند.

وی با اشاره به تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها، گفت: فرق انقلاب ما در مقایسه با سایر انقلاب های دیگر در همین است که می بینیم، جوانان نسل حاضر انقلابی تر از گذشته عمل می کنند. هر چند برخی از انقلابیون نسل اول به آرمان های انقلاب پای بند نمانده اند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در مورد چگونگی ماندن بر اصول انقلاب، افزود: چه کنیم که انقلابی بمانیم تا مثل برخی از انقلابیون در پایان سال های عمر خود از مسیر انقلابی گری دور نشویم؟ باید انقلاب را و اهداف و آرمان هایش را درست درک کنیم تا انقلابی بمانیم.

حیدری شاخص های انقلابی گری را در سه مؤلفه شناخت مبانی انقلاب، شناخت درس خط امام(ره) و تلاش و تقوا دانست و افزود: باید دانست که اسلام مکتبی است انقلابی و در همه عرصه های مختلف برنامه دارد. باید حضرت امام(ره) را درست شناخت. باید رهبری را که امروز دقیقا در مسیر امام حرکت می نماید درست شناخت.

وی افزود: وظیفه بسیج دانشجویی زدودن گرد و غبار از حرف امام و خط امام و راه امام است. چه کسی بهتر از بسیج دانشجویی می تواند این کار را انجام دهد؟ آیا منتسبین ژنتیکی امام، می توانند به این مهم دست بزنند یا منتسبین فکری به امام؟! آیا کسانی که به دروغ، امروز قصد مصادره امام را دارند می توانند دست به چنین اقدامی بزنند؟!

رئیس سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: امام روح الله تشکیل حکومت جهانی اسلام را بسیج دانشجویی خواسته است. یک فرد بسیجی جوان انقلابی و مومن باید به این مباحثبپردازد و با فهم درست و درک روش و منش امام و رهبری به تجزیه و تحلیل درست برسد.

خاطره گویان هر روز خاطره ای جعلی از امام را منتشر می کنند

حیدری تشخیص خط امام در راه رهبری و مشخص نمودن شاخصه های آن وظیفه بسیج دانشجویی دانست و افزود: دروغ گویان امروز، امام را بر مبنای نگاه های شخصی و امیال سیاسی خود تطبیق می دهند، کم مانده است بگویند، امام(ره) اصلاحات را تأسیس نموده است و این ناشی از ضعف و کم کاری ما دانشجویان بسیجی در بالا نگه داشتن پرچم خط واقعی امام(ره) است، ناشی از ضعف ماست که خاطره گویان هر روز خاطره ای جعلی از امام را جهت امیال خود منتشر می کنند.

وی اظهار داشت: فرد انقلابی هیچ گاه در سیستم هضم نمی شود و بر اساس منطق و استدلال قوی تلاش می کند در سیستم ها تحول ایجاد نماید. ما هنوز متأسفانه نتوانسته ایم یک سیستم انقلابی درست ایجاد نمائیم. اگر نگاه ها را اصلاح کرده بودیم، سیستم درست انقلابی ایجاد کرده بودیم، دولت امروز مجبور نبود به خیال خام رفاه اقتصادی، پای میز مذاکره با دشمن بنشیند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی خطاب به دانشجویان حاضر در این نشست، گفت: تلاش کنید محیط دانشجویی براساس مبنایی که شناختید به شما در رسیدن هدف و گام برداشتن در مسیر کمک نماید. تلاش در کنار تقوا به دانشجوی بسیجی کمک می کند، با تأسی از فرهنگ دفاع مقدس کرهای بزرگی انجام دهد و به اهداف ترسیم شده در محیط دانشگاه نیل کند.

حیدری افزود: اما وظیفه بسیج دانشجویی در برابر اتفاقات پیش رو در جامعه چیست؟ تکلیف ما را رهبری مشخص نموده اند. طی ۱۳ دیدار با بسیج دانشجویی شاخص های گفتمان اسلامی را برای ما مشخص نموده اند.

شأن بسیج دانشجویی مقابله با دولت نیست

وی تاکید کرد: شأن بسیج دانشجویی مقابله با دولت نیست، بلکه حفظ شاخصه های گفتمان انقلاب اسلامی است. البته بسیج دانشجویی هیچ گاه در برابر انحرافات از مسیر شاخص های انقلاب اسلامی کوتاه نخواهد آمد و هر گاه دولت ها به مسیر نادرست گام بردارند در مقابل آنها خواهد ایستاد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی، بسیج دانشجویی را تشکلی دانست که در پازل دشمن بازی نخواهد کرد وهیچ گاه وارد بازی های سیاسی و حزبی نمی شود زیرا شأن بسیج دانشجویی این نیست که بخواهد ذیل احزاب قرار گیرد.

حیدری گفت: بسیج دانشجویی باید تشخیص دهد، احساس کند و مدبرانه عمل کند. آنچه از تاریخ انقلاب می فهمیم این است که مادامی که استکبار قصد مواجهه با انقلاب را دارد، خام اندیشی است که فکر کنیم با ما به مصالحه خواهد رسید. کوته فکری است که با کوتاه آمدن در مقابل استکبار فکر کنیم به رفاه اقتصادی می رسیم. ساده اندیشی است که حرف های انقلابی را به بهانه مذاکره با دشمن و به نتیجه رسیدن با استکبار، کنار بگذاریم.

وی گفت: می بینیم که هر چه در برابر استکبار کوتاه تر آمده ایم، پرروتر و گستاخ تر شده اند. تجربه نشان داده دولت ها و ملت هایی که در جهان رشد کرده اند بر منابع داخلی و تکیه بر استحکام درونی خود بوده است.

" اگر در مواجهه با جهان غرب و مذاکرات افراط به خرج دهیم؛ جهانیان تصور خواهند نمود که در درون نظام سست شده ایم. لذا باید دولت به استحکام درونی نظام که مورد تأیید رهبری است توجه و تکیه کند ".

رئیس سازمان بسیج دانشجویی اضافه کرد: ما حاضریم با مدعیان دروغین خط امام(ره) که دقیقا برخلاف راه ایشان حرکت می کنند، در محیط علمی و دانشگاهی به بحثبنشینیم، اگرچه امیدی برای هدایت برخی از این افراد وجود ندارد و می دانیم برخی براساس بغض نسبت به امام(ره) و خط او این حرف ها را می زنند.

حیدری در پایان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در بین دانشجویان بسیجی استان زنجان، گفت: تکلیف بسیج دانشجویی پیروی از آموزه های امام راحل و مقام معظم رهبری است و امیدواریم با عمل مناسب خود به این مهم برسیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر