|
|
کدخبر: ۱۷۵۶۰۴

جلالی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس فراکسیون رهروان ولایت مجلس از برنامه ریزی این فراکسیون برای برگزاری نشست با وزرای دولت درباره مطالبات منطقه ای نمایندگان خبر داد.

کاظم جلالی رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، در خصوص برنامه های این فراکسیون برای حضور وزرا در جلسات فراکسیون، گفت: مطالبات نمایندگان از وزرا در ۲ سطح منطقه ای و ملی است که بسیاری از اوقات مطالبات منطقه ای برای یک نماینده می تواند بسیار مهم باشد.

وی افزود: ما به عنوان فراکسیون، برنامه ریزی کردیم که مطالبات منطقه ای نمایندگان هم به جای اینکه در غالب تذکر، سوال و مسائلی که بیرون القا کند که مجلس مرتباً می خواهد کارشکنی کند، در یک قالب منطقی قرار گیرد، البته معنایش این نیست که نمایندگان از مطالبات خود بگذرند بلکه به این معنا که بین وزرا و نمایندگان تعاملی ایجاد شود و وزرا تا جایی که می توانند این موضوعات را پیگیری کنند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه تاکنون جلسات خوبی در زمین راستا داشته ایم، افزود: قبل از این که هر وزیری را برای حضور در فراکسیون دعوت کنیم، تعداد زیادی از نمایندگان را هماهنگ می کنیم تا مطالبات خود را مطرح کنند که در این صورت هم وقت وزرا کمتر گرفته می شود تا اینکه بخواهد تک تک نمایندگان را در دفتر خود ببیند، هم در وقت نمایندگان صرفه جویی می شود که می توانند در فرصت کوتاهی وزیر را ببینند و مطالبات خود را مطرح کنند و فکر می کنیم این فرآیند خوبی است.

جلالی ادامه داد: از طرف دیگر، تلاش داریم تا جلسات صریح و خوبی با دولت داشته باشیم تا هم حرف هایمان را بزنیم و هم تعامل داشته باشیم. متاسفانه بسیاری از اوقات در کشور با یکدیگر از طریق بلندگوها، تریبون ها و رسانه ها صحبت می کنیم که این پدیده خوبی نیست.

وی تصریح کرد: این مسئله می تواند خلل بزرگی در مسائل اقتصادی، زندگی مردم و البته آثار روانی منفی ایجاد کند و امنیت روانی را از بین ببرد. هرچه بتوانیم در جلسات خصوصی تر مسائل را مطرح کنیم، حتما می تواند مفیدتر باشد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه این روند مورد استقبال دولت هم قرار گرفته است، گفت: در حال تعامل با دولت هستیم تا این قبیل جلسات را داشته باشیم.

جلالی در پاسخ به این سوال که آیا با این روند، تعامل فراکسیون رهروان با دولت، فراکسیون اعتدال شکل خواهد گرفت یا نه، اظهار داشت: فکر می کنیم همه دوستانی که در کنار یکدیگر هستیم، همه دلسوز و علاقمند هستند تا کارهای کشور پیش برود و با تعامل مسائل کشور را پیش ببریم.

انتهای پیام /

ارسال نظر