|
|
کدخبر: ۱۷۶۴۴۶

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی درباره دیپلماسی نفتی کشور و میادین مشترک نفتی کشورمان با کشورهای همسایه از ظریف سوال می پرسد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سه شنبه این هفته میزبان محمدجواد ظریف خوهد بود تا سوال مشترک ۵۴ نماینده و نیز سوالات انفرادی سه نماینده دیگر از وزیر امور خارجه پرسیده شود.

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سوال من از وزیر امور خارجه پیرامون نفت و دیپلماسی کشورمان است، ما میادین مشترک بسیاری با کشورهای همسایه از جمله عربستان، عراق، کویت، قطر، عمارات و… داریم که نحوه و میزان برداشت نفت این کشورها از میادین مشترک بر آینده آنها تاثیر گذار خواهد بود.

وی افزود: درخواست ما از وزیر امور خارجه این است که گزارش جامعی در زمینه اجرا وپیگیری در این زمینه ارائه کنند تا معلوم شود چه دیپلماسی در حوزه نفت خواهیم داشت.

این نماینده مجلس ادامه داد: پیش از این گزارشی درباره این مسئله از سوی وزارت امور خارجه ارائه شده بود اما این گزارش ثمر بخش نبود از این رو لازم است که گزارش جامعی به نمایندگان داده شود.

ابراهیم آقامحمدی، نماینده مردم خرم آباد یکی دیگر از نمایندگان سوال کننده از وزیر امور خارجه نیز در گفتگو با مهر، عنوان کرد: سوال من از آقای ظریف درباره ملاقات هیئت اروپایی و خانم اشتون با یکی از زندانیان سیاسی و فعال در جریان فتنه ۸۸ در سفارت اتریش است.

ارسال نظر

پربیننده ترین