|
|
کدخبر: ۱۷۷۰۳۹

سردار جزایری:

خبرگزاری تسنیم: معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به راهبردهای دشمن در عرصه جنگ نرم و ایجاد غفلت و اصلی سازی موضوعات فرعی در جامعه گفت: مشابه دوره زمانی فتنه ۸۸ مجدداً سکولاریسم و لائیسم سر در آورده است.

به گزارش گروه دفاعیخبرگزاری تسنیم، سردار سید مسعود جزایری، معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در جمع تعدادی از اساتید و دانشجویان نیروهای مسلح با تبیین اقدامات و تاکتیک های دشمن و جریان های وابسته داخلی در عرصه فرهنگی و رسانه ای کشور اظهار داشت: در بررسی تعدادی ازنشریات کشور به وضوح جای پای دشمن و مطالبه دین گریزی و ضد دینی مشاهده می شود و مجموعه رسانه های وابسته به جریان فتنه با القاب گوناگون اطلاح طلبی در راستای استراتژی براندازی حکومت دینی، با به کارگیری تاکتیک های مشابه دهه هفتاد و هشتاد، به دو شکل علنی و مخفی در حال برنامه ریزی و اقدام هستند.

وی ضمن هشدار به حوزه های علمیه و دستگاههای فرهنگی و امنیتی کشور با تاکید بر اینکه امروز ما در اوج تهاجم فرهنگی با هدایت بیگانگان و کارگزاری عناصر داخلی هستیم و بیش از هر زمان بایستی این حوزه مورد مراقبت قرار گیرد " افزود: رصد مستمر و فراگیر رسانه ها، احزاب و جریانات سیاسی، از اولویت های مهم نیروهای ارزشی و سازمان های مسئول بوده و تقسیم کار میان دستگاههای ذیربط بمنظور نظارت دقیق بر اقدامات خلاف جریان اصیل انقلاب و نظام اسلامی ضرورتی جدی بشمار می آید.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: بررسی وقایع و رویدادهای دهه ۷۰ و ۸۰ و تأمل در مواضع و نحوه عمل جریان فتنه در آن سال ها، درس ها و عبرت های بسیاری داشته و بر همه دلسوزان نظام و انقلاب واجب است با مراجعه به اسناد و مدارک مربوط به آن دوره از ایجاد هرگونه خواب آلودگی و غفلت در برابر طیف فتنه گران جلوگیری بعمل آورند.

سردار جزایری با اشاره به تلاش جریان منحرف و وابسته در هدف قرار دادن ارزش ها و باورهای دینی و انقلابی جامعه گفت: طراحان و سیاست گذاران اصلی کودتا علیه انقلاب اسلامی و عوامل اجرایی داخلی آنها از هر فرصتی برای استحاله ارزش ها، اصول و باورهای اصیل انقلاب اسلامی استفاده می کنند و با وجود تحمل شکست سخت در فتنه ۸۸ از غفلت برخی دستگاهها و عناصر تاثیرگذار بهره برداری و با بازیابی خود مجدداً وارد صحنه شده اند.

وی در تبیین و بر شماری مصادیق غفلت و خواب آلودگی در عرصه فرهنگی، سیاسی و رسانه ای یادآور شد: یکی از مصادیق غفلت و خواب آلودگی آن است که مراکز مسئول علمی، آموزشی، پژوهشی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی کشور ندانند در رسانه ها و محافل جریان مخالف نظام چه می گذرد!

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور افزود: کافی است این مراکز تأمل لازم را در رسانه های معاندین و طیف مسأله دار داخلی داشته باشند تا به عمق و دامنه ی خطر این جریان خزنده وابسته و دگراندیش پی ببرند.

جزایری با اشاره به اینکه به دلیل همین غفلت ها و بی توجهی ها، مشابه دوره ی زمانی فتنه ۸۸، سکولاریسم و لائیسم مجدداً سکولاریسم و لائیسم مجدداً سر در آورده است گفت: جای تعجب و تأمل است که چرا دستگاههای مربوطه صرفاَ نظاره گر تخریب روح و ذهن مخاطبان رسانه های دگراندیش هستند و میدان اعمال قانون برای فتنه گران را خالی کرده اند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با تاکید بر اینکه " نباید جو کشور و جامعه به سمت و سویی برود که هرگونه اعتراض نسبت به ناهنجاری ها، مخالف خوانی با دولت قلمداد شود، " اظهار داشت: یکی از راهبردهای دشمن در جنگ نرم، موضوع سازی و مشغول سازی است، دشمن سعی دارد بدین وسیله با اصلی سازی موضوعات فرعی، توجه به حوزه فرهنگ را کم رنگ سازد تا بتواند راهبردها، تاکتیک ها و برنامه های خود در جامعه را پی گیری و اهداف خود را عملی سازد.

انتهای پیام /

ارسال نظر