|
|
کدخبر: ۱۷۷۵۶۸

شمارش آرای مرحله دوم انتخابات مجلس به پایان رسید و نتیجه انتخابات مشخص شد و هر اصولگرا و اصلاح طلب عاقلی می پذیرد که این انتخابات برنده ای به نام مردم داشت.

به گزارش گروه سیاسیامیدنیوز، با اتمام شمارش آرای مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تکلیف ۶۸ کرسی باقی مانده مشخص و ترکیب مجلس دهم کامل شد.

یکی از موضوعات قابل توجه پس از مشخص شدن ۲۸۹ نماینده از ۲۹۰ نماینده(یکی از نمایندگان اصفهان در میاندوره ای انتخاب خواهد شد) گرایش نمایندگان منتخب است.

گرایش های ذکر شده در جدول زیر، بر اساس موضع گیری‌ها، سخنرانی و عملکرد سیاسی منتخبان بیان شده است؛ در این میان حضور نمایندگان منتخب در لیست‌های جریانات مختلف به دلیل برخی اقدامات سیاسی به عنوان آخرین معیار برای تشخیص گرایش منتخبان در نظر گرفته شده است.

در بررسی های صورت گرفته، اصولگرایان و اصلاح طلبان تقریبا به صورت مساوی صاحب کرسی های بهارستان شدند و انتخابات مجلس دهم برنده ای به نام مردم داشت.

در ادامه نیمه اول جدول نمایندگان منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را به تفکیک حوزه انتخابیه و گرایش مشاهده می کنید:

برای مشاهده نیمه دوم جدول نمایندگان منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامیاینجا کلیک کنید.

آذربایجان شرقی
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
ورزقان رضا علیزاده اصولگرا
ملکان سلمان خدادای اصولگرا
هشترود و چاراویماق سید حمزه امینی مستقل
تبریز، اسکو و آذرشهر مسعود پزشکیان اصلاح طلب
احمد علیرضا بیگی اصولگرا
محمد حسین فرهنگی اصولگرا
علیرضا منادی مستقل
شهاب الدین بی مقدار اصلاح طلب
زهرا ساعی اعتدال
سراب و مهربان یوسف داوودی مستقل
بناب ضیاالله اعزازی اصولگرا
بستان آباد محمد وحدتی هلان مستقل
مرند و جلفا محمد حسن نژاد اصولگرا
مراغه و عجب شیر محمد علی حسین زاده اصولگرا
میانه فردین فرمند اصلاح طلب
یعقوب شیویاری اصولگرا
کلیبر و هوراند قلی الله قلی زاده اصولگرا
اهر و هریس بیت الله عبداللهی اصلاح طلب
شبستر معصومه آقاپور علیشاهی اصلاح طلب
آذربایجان غربی
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
ارومیه نادر قاضی پور اصولگرا
روح الله حضرت‌پور مستقل
سید هادی بهادری اصلاح طلب
بوکان محمد قسیم عثمانی مستقل
مهاباد جلال محمود زاده اصلاح طلب
خوی سید تقی کبیری اصولگرا
ماکو و چالدران عین الله شریف پور اصلاح طلب
نقده و اشنویه عبدالکریم حسین زاده اصلاح طلب
میاندوآب، تکاب و شاهین دژ جهانبخش محبی‌نیا اصولگرا
همایون هاشمی اصلاح طلب
سلماس شهروز برزگر‌کاشانی اصلاح طلب
پیرانشهر و سردشت رسول خضری مستقل
اردبیل
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
اردبیل نمین، سرعین و نیر محمد فیضی‌زنگیر اصلاح طلب
رضا کریمی اصلاح طلب
صدیف بدری اصولگرا
پارس آباد، ‌بیله سوار شکور پورحسین شقلان اصلاح طلب
خلخال و کوثر بشیر خالقی اصولگرا
مشکین شهر ولی ملکی اصلاح طلب
گرمی سید حمید میرزاده اصلاح طلب
ایلام
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
ایلام، ایوان، مهران، سیروان و چرداول سلام‌ امینی مستقل
جلال میرزایی اصلاح طلب
دهلران، ابدانان و دره شهر شادمهر کاظم‌زاده اصولگرا
اصفهان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
اصفهان حمیدرضا فولادگر اصولگرا
ناهید تاج الدین اصلاح طلب
حیدرعلی عابدی اصلاح طلب
احمد سالک اصولگرا
تکلیف منتخب پنجماصفهان در میان دوره‌ای مشخص خواهد شد
کاشان، آران، بیدگل سید جواد ساداتی نژاد اصولگرا
خوانسار وگلپایگان علی بختیار اصلاح طلب
قمصر و نطنز مرتضی صفاری اصولگرا
شاهین‌شهر، برخوار و میمه حسین‌علی حاجی‌دلیگانی اصولگرا
نجف آباد، تیران و کرون ابوالفضل ابوترابی اصولگرا
نائین عباسعلی پوربافرانی مستقل
اردستان

سیدصادق طباطبایی‌نژاد

اصولگرا
شهرضا سمیه محمودی مستقل
فلاورجان سیدناصرموسوی‌لارگانی اصولگرا
مبارکه زهرا سعیدی مبارکه مستقل
چادگان، فریدون شهر و فریدن اکبر ترکی اصولگرا
لنجان محسن کوهکن اصولگرا
سمیرم اصغر سلیمی اصولگرا
خمینی شهر سیدمحمدجواد ابطحی اصولگرا
البرز
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
کرج عزیز اکبریان اصولگرا
محمد جواد کولیوند اصولگرا
ساوجبلاغ محمود بهمنی اصولگرا
بوشهر
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
بوشهر، گناوه و دیلم عبدالحمید خدری اصلاح طلب
دشتی و تنگستان سید کمال‌الدین شهریاری اصولگرا
کنگان، دیر و جم سکینه الماسی مستقل
دشتستان محمدباقر سعادت اصلاح طلب
تهران
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
دماوند و فیروزکوه قاسم میرزایی‌نیکو اصلاح طلب
شهریار محمد محمودی شاه‌نشین اصلاح طلب
رباط کریم حسن نوروزی اصولگرا
ورامین و پیشوا سید حسن نقوی اصولگرا
پاکدشت محمد قمی اصلاح طلب
تهران، ری، شمیرانات و پردیس محمد رضا عارف اصلاح طلب
علی مطهری اعتدال
علیرضا محجوب اصلاح طلب
سهیلا جلودارزاده اصلاح طلب
الیاس حضرتی اصلاح طلب
کاظم جلالی اصولگرا
محمدرضا بادامچی اصلاح طلب
فریده اولاد قباد اصلاح طلب
مصطفی کواکبیان اصلاح طلب
سیده فاطمه حسینی اصلاح طلب
پروانه سلحشوری اصلاح طلب
ابوالفضل سروش اصلاح طلب
علی نوبخت حقیقی اصلاح طلب
غلامرضا حیدری اصلاح طلب
مهدی شیخ اصلاح طلب
فاطمه سعیدی اصلاح طلب
محمود صادقی اصلاح طلب
محمد علی وکیلی اصلاح طلب
بهروز نعمتی اعتدال
پروانه مافی اصلاح طلب
فاطمه ذوالقدر اصلاح طلب
محمد جواد فتحی اصلاح طلب
داود محمدی اصلاح طلب
سید فرید موسوی اصلاح طلب
محمدرضا نجفی اصلاح طلب
طیبه سیاوشی‌ اصلاح طلب
محسن علیجانی زمانی اصلاح طلب
احمدمازنی اصلاح طلب
علیرضا رحیمی اصلاح طلب
عبدالرضا هاشم‌زائی اصلاح طلب
چهارمحال بختیاری
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
شهرکرد اردشیر نوریان اصلاح طلب
اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار علی کاظمی باباحیدری اصلاح طلب
بروجن خدیجه ربیعی فرادنبه مستقل
لردگان محمد خالد سردشتی اصلاح طلب
خراسان جنوبی
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
بیرجند و درمیان سید محمد باقر عبادی اصولگرا
قائنات فرهاد فلاحتی اصولگرا
نهبندان و سربیشه نظر افضلی اصولگرا
فردوس، طبس، سراوان و بشرویه محمدرضا امیر‌حسنخانی اصولگرا
خراسان رضوی
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
چناران و طرقبه محمد دهقان اصولگرا
مشهد و کلات امیرحسین قاضی‌زاده‌ هاشمی اصولگرا
حسین حسینزاده بحرینی اصولگرا
نصرالله پژمانفر اصولگرا
جواد کریمی قدوسی اصولگرا
رضا شیروان خراسانی اصولگرا
گناباد حمید بنایی مستقل
تربت حیدریه سعید باستانی اصولگرا
درگز عبدالله حاتمیان اصلاح طلب
کاشمر، بردسکن و خلیل آباد بهروز بنیادی اصلاح طلب
نیشابور حمید گرمابی اصلاح طلب
هاجر چنارانی اصولگرا
خواف و رشتخوار محمود نگهبان سلامی اصلاح طلب
فریمان و سرخس سید احسان قاضی زاده هاشمی اصولگرا
سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب حسین مقصودی اصولگرا
رمضانعلی سبحانی‌‌فر اصلاح طلب
قوچان و فاروج هادی شوشتری اصلاح طلب
تربت جام و تایباد جلیل رحیمی جهان‌آبادی اصلاح طلب
خراسان شمالی
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
بجنورد علی اکبری اصلاح طلب
علی قربانی اصلاح طلب
شیروان عبدالرضا عزیزی اصولگرا
اسفراین هادی قوامی اصولگرا
خوزستان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
اهواز، باوی، حمیدیه، کارون علی ساری اصلاح طلب
جواد کاظم‌نسب اصلاح طلب
همایون یوسفی اعتدال
ماهشهر و امیدیه علی گلمرادی مستقل
شوش سید رازی نوری اصولگرا
اندیمشک فریدون حسنوند اصولگرا
شوشتر و گتوند سهراب گیلانی اصولگرا
مسجد سلیمان، لالی و هفتگل و اندیکا علی عسگر ظاهری عبدوند اصولگرا
دزفول عباس پاپی‌زاده اصولگرا
رامهرمز اقبال محمدیان اصولگرا
خرمشهر عبدالله سامری اصولگرا
شادگان مجید ناصری نژاد اصولگرا
دشت آزادگان و هویزه قاسم ساعدی اصولگرا
آبادان عامر کعبی اصولگرا
جلیل مختار مستقل
غلامرضا شرفی اصولگرا
ایذه و باغملک هدایت الله خادمی اصولگرا
بهبهان حبیب الله کشت‌زر اصولگرا
زنجان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
زنجان و طارم فریدون احمدی اصولگرا
علی وقفچی اصولگرا
ابهر و خرم‌دره محمد عزیزی اصولگرا
خدابنده احمد بیگدلی اصلاح طلب
ماهنشان و ایجرود سید مرتضی خاتمی مستقل
سمنان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
سمنان و مهدی‌شهر احمد همتی اصلاح طلب
شاهرود سیدحسن حسینی شاهرودی اصولگرا
دامغان ابوالفضل حسن‌بیگی اصولگرا
گرمسار و آرادان غلامرضا کاتب اصولگرا
سیستان و بلوچستان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
زاهدان علیم‌ یارمحمدی اصلاح طلب
حسینعلی شهریاری اصولگرا
خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کوریم علی کرد اصولگرا
سراوان محمد باسط درازه‌یار مستقل
زابل حبیب‌الله دهمرده اصولگرا
احمد علی کیخاه اصلاح طلب
چابهار، نیک‌شهر و کنارک عبدالغفور ایران‌نژاد اصولگرا
ایرانشهر و سرباز محمدنعیم‌امینی‌فرد مستقل
فارس
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
نیریز و استهبان اصغر مسعودی مستقل
شیراز بهرام پارسایی اصلاح طلب
فرج الله رجبی اصلاح طلب
مسعود رضایی اصلاح طلب
علی اکبری اصلاح طلب
لامرد و مهر سید محسن علوی اعتدال
داراب و زرین دشت رضا انصاری اصلاح طلب
خرامه، سروستان و کوار دایوش اسمعیلی اصولگرا
پارسارگاد، ارسنجان و مرودشت محمد مهدی برومندی اصولگرا
آباده، بوانات و خرم‌بید رحیم زارع مستقل
لارستان، خنج و گراش جمشید جعفرپور اصوگلرا
جهرم محمدرضا رضایی کوچی اصولگرا
اقلید سید حسین افضلی اصلاح طلب
سپیدان سید علا‌الدین خادم مستقل
نورآباد و ممسنی مسعود گودرزی اصلاح طلب
کازرون حسین رضازاده مستقل
فسا محمد جواد جمالی اصولگرا
فیروز آباد، پیر، کارزین کوروش کرم‌پور حقیقی اعتدال
قزوین
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
قزوین و آبیک سید حمیده زرآبادی اصلاح طلب
داود محمدی اصولگرا
تاکستان بهمن طاهرخانی اصلاح طلب
بوئین‌زهرا روح الله بابایی اصلاح طلب
قم
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
قم احمد امیرآبادی اصولگرا
علی لاریجانی اصولگرا
مجتبی ذوالنوری اصولگرا
کردستان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
بیجار حمدالله کریمی مستقل
مریوان و سروآباد منصور مرادی مستقل
سقز و بانه محسن بیگلری مستقل
قروه و دهگلان علی‌محمد مرادی مستقل
سنندج، دیواندره و کامیاران سید مهدی فرشادان اصلاح طلب
سید احسن علوی مستقل
کرمان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
کرمان و راور محمدرضا پور ابراهیمی اصولگرا
محمد مهدی زاهدی اصولگرا
بم، ریگان، فهرج و نرماشیر حبیب‌الله نیک‌زاده‌پناه اصلاح طلب
کهنوج، منوجان، روداب، فاریاب، قلعه گنج احمد حمزه اصلاح طلب
جیرفت و عنبرآباد یحیی کمال‌پور اصولگرا
بافت، راور، ارزوئیه علی بختیاری اصلاح طلب
سیرجان و بردسیر شهباز حسن‌پور بیگلری اصولگرا
شهربابک علی اسدی کرم اصلاح طلب
رفسنجان و انار احمد انارکی‌محمدی اصلاح طلب
زرند و کوهبنان حسین امیری‌خامکانی اعتدال

ارسال نظر