|
|
کدخبر: ۱۷۷۵۷۰

شمارش آرای مرحله دوم انتخابات مجلس دهم به پایان رسید و مشخص شد، انتخابات برنده ای جز مردم ندارد.

به گزارش گروه سیاسیامیدنیوز، با اتمام شمارش آرای مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تکلیف ۶۸ کرسی باقی مانده مشخص و ترکیب مجلس دهم کامل شد.

یکی از موضوعات قابل توجه پس از مشخص شدن ۲۸۹ نماینده از ۲۹۰ نماینده(یکی از نمایندگان اصفهان در میاندوره ای انتخاب خواهد شد) گرایش نمایندگان منتخب است.

گرایش های ذکر شده در جدول زیر، بر اساس موضع گیری‌ها، سخنرانی و عملکرد سیاسی منتخبان بیان شده است؛ در این میان حضور نمایندگان منتخب در لیست‌های جریانات مختلف به دلیل برخی اقدامات سیاسی به عنوان آخرین معیار برای تشخیص گرایش منتخبان در نظر گرفته شده است.

در بررسی های صورت گرفته، اصولگرایان و اصلاح طلبان تقریبا به صورت مساوی صاحب کرسی های بهارستان شدند و انتخابات مجلس دهم برنده ای به نام مردم داشت.

در ادامه نیمه دوم جدول نمایندگان منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را به تفکیک حوزه انتخابیه و گرایش مشاهده می کنید:

برای مشاهده نیمه اول جدول نمایندگان منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامیاینجا کلیک کنید

کرمانشاه
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
اسلام آباد غرب حشمت الله فلاحت‌پیشه اصولگرا
کنگاور، صحنه، هرسین حسن سلیمانی اصولگرا
سنقر، کلیایی سید جواد حسینی‌کیا اصولگرا
قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب فرهاد تجری اصولگرا
پاوه، جوانرود و ثلاثباباجانی شهاب نادری اصولگرا
کرمانشاه عبدالرضا مصری اصولگرا
سیدقاسم جاسمی اصولگرا
احمد صفری اعتدال
کهکیلویه و بویر احمد
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
بویر احمد دنا غلام محمد زارعی مستقل
کهکیلویه و بهمئی عدل هاشمی پور اصولگرا
گچساران غلامرضا تاج‌گردون اصلاح طلب
گلستان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
علی آباد کتول اسدالله قره‌خانی مستقل
گنبد کاووس قرجه طیار اصلاح طلب
رامیان و آزادشهر علیرضا ابراهیمی اصولگرا
کردکوی، بندرترکمن و بندرگز رامین نورقلی‌پور اصلاح طلب
مینودشت و کلاله شهرام کوسه‌ غراوی مستقل
گرگان و آق‌قلا نورمحمد تربتی‌نژاد اصلاح طلب
نبی هزارجریبی اصلاح طلب
گیلان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
آستارا ولی داداشی اصولگرا
فومن محمد مهدی افتخاری اصلاح طلب
لنگرود مهرداد لاهوتی اصولگرا
تالش، رضوانشهر و ماسال محمود شکری اصولگرا
لاهیجان و سیاهکل ذبیح نیکفر اصولگرا
صومعه سرا سید کاظم دلخوش مستقل
بندر انزلی حسن خسته‌بند اصولگرا
رودسر و املش اسدالله عباسی اصولگرا
آستانه اشرفیه محمد حسین قربانی اصولگرا
رودبار منوچهر جمالی سوسفی اصلاح طلب
رشت غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی اعتدال
جبار کوچکی‌نژاد اصولگرا
محمد صادق حسنی‌جوریابی اصلاح طلب
لرستان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
خرم‌آباد محمدرضا ملکشاهی‌راد اصولگرا
صیدمحمد بیرانوندی اصلاح طلب
سلسه و دلفان علی رستمیان اصولگرا
درود و ازنا مجید کیان‌پور مستقل
الیگودرز محمد خدابخشی اصولگرا
پلدختر حمید کاظمی اصولگرا
کوهدشت الهیار ملکشاهی مستقل
بروجرد علاالدین بروجردی اصولگرا
عباس گودرزی اصولگرا
مازندران
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
بابل علیی نجفی اصلاح طلب
حسین نیازآذری مستقل
ساری علی اصغر یوسف‌نژاد اصلاح طلب
محمد دامادی اصلاح طلب
نوشهر و چالوس قاسم احمدی لاشکی اصولگرا
نکا، بهشهر و گلوگاه علی‌محمد شاعری اصولگرا
آمل و لاریجان عزت الله یوسفیان‌ملا اصولگرا
بابلسر و فریدون‌کنار ولی‌الله نانواکناری اصولگرا
نور و محمود آباد علی اسماعیلی اصلاح طلب
قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار سیدعلی ادیانی‌راد اصولگرا
عبدالله رضیان اصلاح طلب
رامسر و تنکابن شمس الله شریعت‌نژاد اصلاح طلب
مرکزی
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
اراک، کمیجان و خنداب علی‌اکبر کریمی اصولگرا
سیدمهدی مقدسی اصلاح طلب
شازند علی ابراهیمی اصلاح طلب
دلیجان و محلات علیرضا سلیمی اصولگرا
ساوه و زرندیه محمدرضا منصوری اصلاح طلب
خمین محمد ابراهیم رضایی اصولگرا
تفرش، آشتیان، فراهان محمد حسینی اصلاح طلب
هرمزگان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
میناب، جاسک و سیریک سیدمصطفی ذوالقدر اصلاح طلب
بندرعباس، هرمز، قشم و ابوموسی حسین‌هاشمی تختی‌نژاد اصولگرا
احمد مرادی اصولگرا
محمدعاشوری‌تازیانی اصولگرا
بندر لنگه، بستک و پارسان خالد زمزم‌نژاد اصلاح طلب
همدان
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
رزن حسن لطفی اصلاح طلب
اسدآباد اکبر رنجبرزاده اصولگرا
نهاوند حسن بهرام‌نیا اصولگرا
بهار و کبودر آهنگ محمد علی پورمختار اصولگرا
تویسرکان محمد مهدی مفتح اصولگرا
ملایر احد آزادی‌خواه اصولگرا
محمد کاظمی اصلاح طلب
همدان و فامنین حمیدرضا حاجی بابایی اصولگرا
امیر خجسته اصولگرا
یزد
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
یزد، اشکذر و ندوشن سیدابوالفضل موسوی بیوکی اصلاح طلب
اردکان محمد رضا تابش اصلاح طلب
مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم محمدرضا صباغیان مستقل
تفت و میبد کمال دهقانی‌فیروز‌آبادی اصلاح طلب
اقلیت های دینی
حوزه انتخابیه نماینده منتخب گرایش سیاسی
زرتشتیان اسفندیار اختیاری مستقل
کلیمیان سیامک مره‌صدق مستقل
ارامنه شمال کارن‌خانلری مستقل
آشوری یوناتن بت‌کلیا مستقل
ارامنه جنوب ژرژیک آبرامیان مستقل

ارسال نظر