|
|
کدخبر: ۱۷۷۵۹۴

پیش‌بینی می‌شد که تحریم‌های بین‌المللی تا میانه سال ۲۰۱۶ برداشته خواهد شد و اما موسسه تحقیقاتی وود مکنزی از به امضا رسیدن قراردادها در نیمه دوم سال آینده خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی امیدنیوز، به گفته شرکت ملینفتایران، قراردادهای آی‌پی‌سی به شرکت‌های نفی اجازه می‌دهد تا پس از سال‌هاتحریم‌هایی که تولید نفت و گاز را محدود کرده است بهایرانبازگردند. ایران نیازمند۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در این صنعت است.

موسسه تحقیقاتی وود مکنزی در بیانیه ای جدید، از به امضا رسیدن قراردادهای جدید نفتی ایران با شرکت‌های نفتی نیمه دوم سال آینده خبر داد و در ادامه گفت: به نظر نمی‌رسد شرکت‌های زیادی از آن استقبال کنند.

تحریم نفت ایران

حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه: متأسفانه در قضیه قراردادهای نفتی کلاه بزرگی سر نمایندگان مجلس گذاشتند. جای تعجب نیست مصوبه‌ای که ۱۰ صفحه است ۱۵۰ ایراد از آن گرفته شود؟

خادمی عضو کمیسیون انرژی: قراردادهای جدید نفتی نکبت بار است. آقایان کرسنتی الگوی قراردادهای جدید نفتی را هم تنظیم کرده‌اند.

صنایع نفت و گاز ایران شدیدا نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی است. فرصت ناشی از توافق هسته ای ایران، فرصتی طلایی هم برای شرکت‌های بین‌المللی و هم شرکت ملی نفت ایران است. حوزه‌های نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی شامل اکتشاف و استخراج در صنایع بالادستی گاز و نفت، احیای میادین موجود و همچنین صنایع پایین‌دستی نفت و گاز است.

ارسال نظر