|
|
کدخبر: ۱۷۸۲۹۷

سال آینده، دوره ۴ ساله دولت یازدهم به پایان خواهد رسید و رقابت های انتخاباتی دو جناح سیاسی کشور برای کسب آرای مردمی آغاز خواهد شد. در این بین هنوز گزینه اصلی اصول گرایان مشخص نیست.

به گزارش گروه سیاسی امیدنیوز، علی اکبر ولایتی فعال سیاسی اصول گرا و هم اکنون مشاور رهبری در امور بین‌الملل، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی است. او پیش از این ها سابقه نمایندگی در مجلس اول را در کارنامه خود دارد و در طول سال های ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۶ در دوران ریاست جمهوری رهبر کنونی انقلاب و همچنین هاشمی رفسنجانی عهده دار اداره وزارت امور خارجه بوده است.

او همچنین در سال های ۱۳۷۶،۱۳۸۴ و علی الخصوص ۱۳۹۲ نامزد انتخابات ریاست جمهوری بوده است و حالا که فعالیت های اولیه برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آغاز شده و هنوز گزینه ای از سوی اصول گرایان به انتخاب نرسیده است، ولایتی گزینه مناسبی به نظر می رسد.

اما بر خلاف گمانه زنی ها امروز ولایتی به حرف و حدیثهای حول شرکتش در انتخابات پایان داد و در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سؤال که آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ کاندیدا خواهد شد یا خیر، پاسخ داد: «بنده قصد شرکت در رقابت های انتخاباتی سال ۹۶ را ندارم.»

او همچنین افزود: «ان‌شاءالله نیروهای انقلاب همه با هم متحد شوند تا بتوانند به یک کاندیدای خدوم رأی بدهند که ان‌شاءالله کشور را در راستای اهداف جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام راحل و در جهت سیاست‌های ترسیم شده در قانون اساسی و رهنمودهای مقام معظم رهبری به پیش ببرد.»

به این ترتیب باید منتظر ماند تا نماینده اصول گرایان برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو مشخص شود.

ارسال نظر