|
|
کدخبر: ۱۷۸۶۲۱

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری صبح امروز در نشست خبری از روحانی حرف زد و به تحلیل شرایط در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو پرداخت.

به گزارش امیدنیوز، محمدرضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین صبح امروز(دوشنبه) در نشست خبری که در خبرگزاری مهر برگزار شد حضور یافت. وی ابتدائا به مناسبت ایام فاطمیه تسلیت گفت و همچنین آغاز سی و نهمین سالگرد استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

باهنر در ادامه درباب آن چه از او مبنی بر اصولگرا بودنروحانینقل شده اظهار داشت: اوایل دولت آقای روحانی سوال از بنده شد که برخی از خبرنگاران مدعی بودند که آقای روحانی یک فرد اصلاح‌طلب است. بنده به آنها گفتم در گذشته آقای روحانی حتی یک سخنرانی در حمایت از اصلاح‌طلبان پیدا نمی‌کنید و نمونه نقد صریح ایشان از اصلاح‌طلبان نیز در سخنرانی محوری‌شان در دانشگاه تهران که در سال ۷۸ پس از اتفاقات آن سال افتاد وجود دارد و در محکومیت فتنه ۷۸ سخنرانی کردند.

باهنر تصریح کرد: روحانی در انتخابات سال ۹۲ وامدار اصلاح‌طلبان شد و در حرکت‌های اخیر سیاسی جابجایی اتفاق افتاده است.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره موضع اصلاح طلبان نسبت به روحانی و همچنین چگونگی حضور اصولگرایان در انتخابات ۹۶ تصریح کرد: اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۶ از روحانی عبور نخواهند کرد و اصولگرایان نیز در برابر ایشان یک کاندیدای جدی و مشخص دارند.

وی با بیان اینکه در انتخابات رقابت بین اصولگرا و اصلاح‌طلب است، گفت: درباره جمله نقل شده از آقای رسایی فکر می‌کنم متوجه منظور من نشده‌اند، اما آقای روحانی قطعا کاندیدای اصلاح‌طلبان خواهد بود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در بخش دیگری از این نشست‌خبری در پاسخ به سوالی درباره ائتلاف بین اصلاح‌طلبان و اعتدالیون، گفت: ما تا چند حزب ایده‌آل و مناسب نداشته باشیم، اصلا به نتیجه نخواهیم رسید. رقابت در کشور ما تاکنون بین جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب بوده و ممکن است در هر دو گروه طیف تندرو و کندرو داشته باشیم، اما اینکه معتدلین توانسته باشند افکار مثبت و قابل قبولی را ارائه دهند، نتوانسته‌اند به افکارعمومی یک چهره مستقل و معتدل معرفی کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا زمان تبلیغات و معرفی کاندیداهای ریاست‌جمهوری دیر نشده؟ گفت: با کمال تاسف انتخابات ریاست‌جمهوری عموما به یک فرصت برای خالی کردن هیجان تبدیل شده و مردم نیز خیلی دیر در این باره تصمیم می‌گیرند. گاهی پایش‌هایی صورت می‌گیرد، اما در روزهای پایانی انتخابات اعداد درست از آب در نمی‌آیند.

باهنر افزود: تا ۴۸ ساعت مانده به برگزاری انتخابات بسیاری هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفتند، اما چون احزاب وجود ندارد، ضابطه‌ای برای مسابقه یک چهارم نهایی و مرحله نهایی نیست.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه گاهی بداخلاقی هم صورت می‌گیرد، بنابراین کاندیداها دوست دارند فعلا مصون بمانند، تصریح کرد: دولت از خیلی وقت پیش شروع کرده و مظلوم‌نمایی می‌کند، جریان‌ها هم شروع کردند، امیدواریم انتخابات خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: تعداد افراد علاقمند برای ورود به عرصه کاندیداتوری ریاست‌جمهوری زیاد است و کارها برای انتخاب نفر نهایی شروع شده، اما فعلا فرد نهایی انتخاب نشده است.

باهنردر ادامه در پاسخ به این سوال که آیا منظور شما از نداشتن حزب در کشور، احزاب چارچوب‌دار است، اظهار کرد: بله، در حال حاضر ۴۰ حزب اصولگرا و ۶۰ حزب اصلاح‌طلب داریم، اما حزب فراگیر نداریم. برخی احزاب فقط نام‌شان روی کاغذ است و در جیب افراد هستند که در زمان انتخابات فعال می‌شوند و اساسا تنها چند حزب فراگیر و چارچوب‌دار در کشور داریم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قصد کاندیداتوری و ورود به انتخابات را دارید؟ گفت: بارها این مسئله را تکذیب کردم، الان هم تکذیب می‌کنم و از دوستان هم می‌خواهم تکذیب کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در ادامه این نشست درباره تاثیر درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بر روی انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶، گفت: آقای هاشمی وزنه سیاسی بود و در انتخابات بسیار موثر بود، به هر صورت ریزش‌ها و رویش‌هایی وجود دارد، اما معمولا رویش‌ها بیشتر از ریزش‌هاست.

وی با بیان اینکه در آستانه انتخابات سال آینده خلاءهایی احساس می‌شود، اما وقتی فاصله می‌گیریم، می‌بینیم که می‌تواند پر شود، خاطرنشان کرد: افرادی که در این قضیه احساس می‌کنند وزنه و پشتیبانی را از دست داده‌اند قاعدتا در پی جایگزین خواهند بود. این انقلاب و نظام بر دوش مردم و به خصوص نخبگان جامعه است و وابسته به هیچ فردی نیست.

باهنر در پایان گفت: در اوایل انقلاب پس از شهادت نخست‌وزیر، رئیس‌جمهور و پس از آن رحلت حضرت امام(ره) نگرانی به وجود آمد که آینده چه می‌شود، اما خوشبختانه معلوم شد که رویش‌ها حتما جای ریزش‌ها را خواهد گرفت.

ارسال نظر