|
|
کدخبر: ۱۷۸۷۷۱

انتخابات میان دوره ای مجلس

حمید رسایی نماینده پرحاشیه سابق مجلس بعد از رد صلاحیت در انتخابات قبل این بار میخواهد جای مینو خالقی رد صلاحیت شده را در حوزه انتخابیه اصفهان بگیرد.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - مدیر مسئول روزنامه ۹دی که همواره جنجال آفرین بوده است از درگیری هایش با علی مطهری در مجلس تا اتهاماتی که به دولت تدبیر و امید زده یا حتی شش ماه سابقه زندانش که به علت درج مطالب خلاف واقع در روزنامه اش بوده است حالا بعد از اینکه در انتخابات قبل توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد میخواهد از فرصت ایجاد شده بعد از ابطال آرای مینو خالقی در حوزه انتخابیه اصفهان استفاده کند تا بلکه دوباره به مجلس شورای اسلامی بازگردد او که همواره حمایت جبهه پایداری را به همراه داشته به احتمال زیاد برای این انتخابات هم با نام این جبهه وارد انتخابات می شود البته اگر توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شود که گفته می شود سران جبهه پایداری سعی دارد با مذاکره شورای نگهبان او را از اتهامات وارده مبرا کنند تا بتواند در انتخابات شرکت کند. رسایی بعد از بازماندن از حضور در مجلس به اینستاگرام‌نویسی روی آورده و در ‌آن از سبزی‌کاری‌هایش می‌گوید و به طرفدارانش توصیه می‌کند از پشت‌بام‌ها و بالکن‌های خانه خود بهترین استفاده را ببرند و سبزی‌کاری کنند. او در یکی از پست‌های اینستاگرامی‌اش این‌طور نوشته: «این بوته کدوی خورشتی است که گل داده و چند کدو هم بار آورده. در کنار این بوته کدو، بوته خیار و گوجه و سبزی‌های ریحان، گشنیز و جعفری هم کاشته شده.»

نام رسایی در گزارش حمله ٢٢ بهمن قم

مهدی دواتگری، از اعضای «کمیته بررسی حادثه ٢٢ بهمن قم و حمله به علی لاریجانی»، پیش‌تر به «شرق» خبر داده بود که «در مسیر رسیدگی به پرونده حمله به سخنرانی رئیس مجلس در قم اسامی برخی نمایندگان مجلس نیز به قوه قضائیه فرستاده شده است که از آن میان می‌توان به نام حمید رسایی اشاره کرد.» او البته جزئیات بیشتری از مراحل رسیدگی به پرونده رسایی نمی‌دانست. نام رسایی یک بار دیگر نیز سر زبان‌ها افتاد، درست هنگامی که دعوای او و اشرفی‌اصفهانی بالا گرفت و در صدر خبرها نشست. مشاور نهاد ریاست‌جمهوری نخست سربسته از محرومیت دو نماینده مجلس به انفصال از خدمات دولتی خبر داد. حمید رسایی هم پیش‌تر از آن که نامش از سوی اشرفی مطرح شود، خود به نقد گزارش تدوین‌شده از سوی نهاد ریاست‌جمهوری پرداخت؛ البته اشرفی‌اصفهانی بعدتر از مواضع خود نسبت به رسایی عقب‌نشینی کرد.

شکایت حسین فریدون از رسایی

حمید رسایی همچنین ستاد حسن روحانی را متهم کرده بود که در ایام تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری دوره یازدهم، پنج میلیارد تومان از بابک زنجانی کمک گرفته و حسین فریدون نیز در همین زمینه برای «ادای توضیحات احضار شده است». حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهوری نیز از رسایی شکایت کرد. البته دُرّوگوهرگویی‌های رسایی بسیاری از مسئولان دولت حسن روحانی را نشانه گرفت. نه‌ تنها محمدجواد ظریف و تیم هسته‌ای او که بعدتر معصومه ابتکار از سوی رسایی مرتبط با بدنه آن چه رسایی «فتنه» می‌نامید، معرفی شد. رسایی همواره به معنای واقعی از کاسبان فتنه بوده است که البته خود در شعله ور تر کردن آتش فتنه نقش بسزایی داشته است. حالا باید ببینیم آیا این مرد پرحاشیه میتواند خود را به مجلس دهم برساند.

ارسال نظر