|
|
کدخبر: ۱۷۸۷۷۶

مجلس دهم عزم خود را جزم کرده که هر جور شده تا قبل از انتخابات یکی از وزرای دولت یازدهم را استیضاح کند.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - بعد از تلاش هایی که برایاستیضاحوزیر راه و شهرسازی صورت گرفت که البته نتوانستند در این مهم موفق باشندحالا نوبت به حجتی وزیر کم سر وصدای کشاورزی رسیده است تا بلکه بتوانند این وزیر را از صدارت عزل کنند.

مجلس محورهای طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که به امضای ۶۰ نماینده رسیده به شرح زیر اعلام کرده است:

۱ - برخی از مواد مندرج در قانون برنامه پنجم توسعه کل کشور از سوی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اجرا نشده و به تعبیری وزارت کشاورزی احکام تکلیفی در چارچوب برنامه پنجم توسعه کل کشور را انجام نداده است.

۲ - وجود ضعف و یا سوء مدیریت در وزارتخانه و معاونت‌های مختلف، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه دارد از جمله سوء مدیریت در سازمان امور اراضی کشاورزی و همچنین در موسسه سرم‌سازی رازی کرج وجود دارد.

۳ - بر اساس مستندات موجود، ابهام در فرآیندکاری و نوع هزینه‌کرد در شرکت‌هایی که انتصاب مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره آنها با امضاء وزیر جهادکشاورزی می‌باشد، وجود دارد که نیاز به شفاف‌سازی است.

۴ - با توجه به اینکه مدیران کاردان در درون وزارت جهادکشاورزی وجود دارد، اما وزارتخانه به طور قابل توجه ای از بازنشستگان استفاده می‌کند.

۵ - بخش قابل توجه‌ای از برنامه وزیر جهادکشاورزی که هنگام اخذ رای اعتماد عنوان کرده بود، محقق نشده است.

۶ - کم توجهی به کشاورزان و همچنین محصولات کشاورزی از سوی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی

۷ - سوء تدبیر در تنظیم بازار که یکی از وظایف مهم وزارت جهاد کشاورزی است.

۸ - نابسامانی در واردات دام و طیور به کشور که منجر به تضعیف و یا از بین رفتن اراده و همچنین بی‌انگیزه شدن دامداران و اشخاصی که در عرصه صنعت دامداری در کشور فعال هستند شده است.

۹ - خرید تضمینی محصولات از کشاورزان که یا اتفاق نیفتاده و یا در این زمینه بسیار ضعیف عمل شده است.

ارسال نظر