|
|
کدخبر: ۱۷۹۲۹۴

خواجه محمد آصف ' در اظهارات خود در جمع نمایندگان مجلس سنا گفت: ملاحظاتی را که ایران در خصوص ائتلاف نظامی و پیوستن ژنرال ' راحیل شریف ' فرمانده سابق ارتش پاکستان به این ائتلاف مطرح کرده است، در نظر می گیریم و آن را برطرف خواهیم کرد.

به گزارش امید نیوز از ایرنا، ' خواجه محمد آصف ' در اظهارات خود در جمع نمایندگان مجلس سنا گفت: ملاحظاتی را که ایران در خصوص ائتلاف نظامی و پیوستن ژنرال ' راحیل شریف ' فرمانده سابق ارتش پاکستان به این ائتلاف مطرح کرده است، در نظر می گیریم و آن را برطرف خواهیم کرد.
در روزهای اخیر مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان به صراحت اعلام کرد تهران نسبت به تصمیم دولت پاکستان مبنی بر موافقت با پیوستن فرمانده سابق ارتش این کشور به یک ائتلاف نظامی برای عهده دار شدن فرماندهی آن ' ملاحظه ' دارد.
' مهدی هنردوست ' در مصاحبه با برخی رسانه های مطرح پاکستان گفت که این کشور قبل از صدور مجوز برای ژنرال راحیل شریف برای پیوستن وی به ائتلاف نظامی یاد شده، با ایران تماس گرفت اما این به معنای رضایت ایران از این تصمیم پاکستان و یا پذیرفتن آن نیست.
خواجه محمد آصف در سخنان امروز خود همچنین تاکید کرد که پاکستان هرگز برای تجاوز به هیچ کشوری از جمله کشورهای اسلامی اقدام نخواهد کرد.
وزیر دفاع پاکستان درخصوص اهداف و برنامه های ائتلاف نظامی گفت که فعلا اهداف و دستور العمل این ائتلاف تدوین نشده است.
خواجه محمد آصف همچنین اظهار داشت که پاکستان آماده میانجی گری برای کمک به حل اختلافات میان کشورهای اسلامی است.
وی همچنین اعلام کرد که نشست وزیران دفاع ۴۱ کشور عضو ائتلاف نظامی ماه می ۲۰۱۷(ماه آینده) در عربستان برگزار خواهد شد.

وزیر دفاع پاکستان گفت که هدف از این ائتلاف نظامی مبارزه علیه تروریسم است.

ارسال نظر