|
|
کدخبر: ۱۷۹۳۲۷

کلهربعد از ثبت نام

مهدی کلهر مشاور دولت نهم بعد از ثبت نام گفت به جمنا پایبند نیستم مهدی کلهر درباره وابستگی خود به جناح اصولگرا و این که آیا خودتان را اصولگرا می دانید یا نه؟ گفت: «من بسیاری از دیدگاه های اصولگرایان و اصلح طلبان را قبول دارم. بنده به معنای حزبی و واقعی اصولگرا هستم، ولی اصلاح طلب هم هستم.»

به گزارش امید نیوزمهدی کلهر که به همراه همسرش برای نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخابات کشور آمده در جمع خبرنگاران درباره اینکه آیا برای نام نویسی با احمدی نژاد هماهنگ کرده است یا خیر؟ گفت: هیچ هماهنگی بااحمدی نژادنداشتم و به صورت مستقل در این انتخابات نام نویسی می کنم.


وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا به تعهدات جمنا پای بند هستید؟ گفت: خیر؛ به تعهدات جمنا پایبند نیستم.
مهدی کلهر پس از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران در وزارت کشور اظهار داشت: «دوستانی که عناوین انقلابی را استفاده می کنند خواهش می کنم عرصه انقلاب را جمع و خیلی بسته نکنید؛ این خدمت به دشمن است که بگوییم گروه کوچکی انقلابی و بقیه غیر انقلابی هستند.»
«این تفسیر هم غیر واقع و هم گام زدن در زمین دشمن است.»
وی اضافه کرد: کسانی که در داخل و خارج از کشور به عظمت و زیبایی ایران و وجاحت ایران فکر می کنند، انقلابی هستند.
کلهر در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا که نظر و ارزیابی شما درباره اقدام «محمود احمدی نژاد» برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری چیست، گفت: این سوال را از خود احمدی نژاد بپرسید.
وی همچنین گفت: «من نامزد احمدی نژاد نیستم. کس دیگری است و شباهتی هم با او ندارم. خودشان هم گفتند این شباهت را. معتقدم که به جای شباهت، مکمل خوبی برای هم باشیم، خوب است. در کنار احمدی نژاد مکمل موفقی بودیم.»


کلهر همچنین در پاسخ به این پرسش که شما خودتان را اصولگرا می دانید؟ گفت: «من مقاله ای در ۱۳۷۸ در روزنامه جمهوری اسلامی با عنوان ' ارزش ها یا واقعیت ها ' دادم و بررسی انقلاب را کردم. در آنجا عرض کردم که دو جریان راست و چپ که اسامی دیگری به خود گرفتند و اصولگرا و اصلاح طلب شدند، محتوای خود را از دست دادند و برند و سرقفلی هستند.»
وی این را هم گفت که من با همه دوستانی که بودند کار کردم و معتقدم همه دولت ها زحمت کشیدند و در زمان خودشان مردم درست انتخاب کردند و در هر زمانی رای مردم درست است و درست عمل می کنند.
کلهر درباره وابستگی خود به جناح اصولگرا و این که آیا خودتان را اصولگرا می دانید یا نه؟ گفت: «من بسیاری از دیدگاه های اصولگرایان و اصلح طلبان را قبول دارم. بنده به معنای حزبی و واقعی اصولگرا هستم، ولی اصلاح طلب هم هستم.»
وی درباره واکنش خود در صورت رد صلاحیت نیز اظهار داشت: «اگر رد صلاحیت شوم خوشحال می شوم، چرا که باری از دوشم برداشته می شود.»

ارسال نظر