|
|
کدخبر: ۱۷۹۳۴۵

زاکانی بعد از ثبت نام:

علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر جمعه با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نام نویسی کرد.


به گزارش امید نیوزعلیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر جمعه با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

زاکانی بعد از ثبت نام گفت: ای کاشاحمدی نژادبه توصیه رهبری گوش می کرد

علیرضا زاکانی عصر جمعه پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم در جمع خبرنگاران این مطلب را بیان کرد.
وی در پاسخ به این سوال که در صورتی که شورای نگهبان صلاحیت شما را تایید نکند، گفت: فصل الخطاب شورای نگهبان است و تمکین می کنم.

دکتر زاکانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت با انقلاب اول پرونده استبداد بسته شد؛ با انقلاب دوم پرونده استعمار بسته شد و به استقلال سیاسی رسیدیم؛ با انقلاب سوم باید به استقلال اقتصادی و فرهنگی برسیم و فاصله زیاد ایجاد شده بین جمهوری اسلامی با جریان پردرخشش انقلاب اسلامی را جبران کنیم؛ باعثو بانی ایجاد این فاصله، تفکر غرب‌گرا و مدیران اشرافی، خسته و بی حال در کشور بوده و هستند.

فوریت امروز ما اقتصاد است و پیروزی در جنگ اقتصادی با دشمنان، نیازمند روحیه رزمندگی، اعتماد به مردم، تکریم کارگر و کارآفرین ایرانی و فعال شدن دیپلماسی اقتصادی در وزارت خارجه است نه ناامیدی از توان داخلی و نه فقط چشم دوختن به دست طمعکار خارجی.

کشور امروز از نظر اقتصادی در مرز بحران قرار دارد و مهمترین عامل آن رکود بعنوان بدترین عارضه آن است. رکود مثل مرگ مغزی است و تورم مانند تب بالاست و دولت فعلی به جای درمان تب، پیکره اقتصاد را دچار مرگ مغزی کرده است، مانند اینکه پلیس برای کاهش تلفات جاده ای همه خودروها را متوقف کند.

تامین اجتماعی را ببینید؛ در آمارهای رسمی مجموع دارایی و مطالبات دولتی این سازمان بالغ بر ۳۶۰ هزار میلیارد تومان است، اما جمع تعهدات و بدهی آن به مردم بالغ بر یک میلیون و ششصد هزار میلیارد تومان است که در آمارهای غیررسمی تا ۴ میلیون میلیارد تومان برآورد میشود؛ نتیجه این وضعیت یعنی دارایی تامین اجتماعی تنها ۹% بدهی را پوشش می دهد. این تنها یک مثال بود و وضعیت بانک ها بیمه ها و مالیات و بسیاری موارد دیگر بهتر از این نیست.

متاسفانه دولت فعلی به بحران در اقتصاد باور ندارد و اعلام میکند همه چیز آرام است، این اگر خیانت نباشد، حداقل جهل مرکب است و لذا در صورت تداوم این دولت، اراده ای برای اقدام و اصلاح وجود نخواهد داشت.

این مشکلات ۱۰۰% و با رفع ناکارآمدی از طریق استفاده از ظرفیت های داخلی و بدون نیاز اولیه به حتی یک دلار سرمایه گذاری جدید خارجی قابل حل است و نیاز به وارد کردن مدیر خارجی هم نیست، پیکره خسته و بی جان مدیریت کشور نیازمند نیرو و نشاط جوانان فرهیخته پرتلاش و با انگیزه است.

بنده مدتهاست با استفاده از ظرفیت کارشناسی و مدیریتی داخلی، به اولویت های اساسی برای حل مشکل عاجل اقتصادی رسیده ام و برای یک دوره چهارساله برنامه مدون کاملی برای توقف روند خسارت بار کنونی و در ادامه ایجاد رونق اقتصادی دارم که تفصیل آن ارائه خواهد شد.

گام اول " دولت اقدام و اصلاح " شکستن رکود است. از جمله مهمترین اقدامات در گام نخست، فعال کردن ظرفیتهای عظیم مغفول در صنایع پایین دستی پتروشیمی، احیاء کشاورزی، جنگلها، معادن، محیط زیست و توسعه فوری سواحل مکران است؛ این منطقه استراتژیک آنچنان اهمیت دارد که در نظر دارم حداقل چهار مرتبه در سال جلسه هیات دولت در آنجا تشکیل شود و از نزدیک توسعه همه جانبه را دنبال کنیم.

اشراف بر مسایل کلان کشور نشان میدهد که اجرای دقیق برنامه های اقتصادی زمان منطقی میطلبد و وعده های توخالی ۱۰۰ روزه تنها مصرف انتخاباتی دارد؛ اما باید احساس عدالت را از همان روز اول " دولت اقدام و اصلاح " در مردم زنده کرد؛ گام اول آن است که نه تنها حقوق های نجومی دیگر تکرار نشود بلکه رییس جمهور خود همپایه معلمان و تمام وزرا نیز حداکثر همپایه استادان دانشگاه حقوق بگیرند. این مساله شعار نیست، سالها خودم به آن عمل کرده ام. از مجلس هشتم تاکنون که تنها حقوق هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران را دریافت میکردم، به اندازه میانگین حقوق معلمان در زندگی شخصی ام اکتفا کرده و بقیه را خرج برنامه های اجتماعی و اهداف انقلابی کرده ام.

اگر در کنار برنامه های اقتصادی با فساد مقابله موثر نشود، هرچه انبار کنیم موشها خواهند برد. اگر با قاچاق رسمی گردن کلفت ها برخورد شود که بین ۱۵ تا ۲۵ میلیارد دلار است و هر یک میلیارد دلار ۱۰۰ هزار شغل را میسوزاند، بین ۱,۵ تا ۲.۵ میلیون فرصت شغلی بدون نیاز به سرمایه گذاری جدید احیا میشود.

کانون توجه دولت آینده، تکریم مادران و حل معضلات اصلی خانواده شامل اشتغال، ازدواج، سلامت و مسکن است. نقطه عزیمت برنامه های اقتصادی هدف گیری این سه موضوع خواهد بود و پیشران تحول در این مسیر نظام تعلیم و تربیت با محوریت آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه خواهد بود.

کشور نیازمند آرامش، همکاری بین قوا، همدلی بین اقوام و مذاهب است. ان شاءالله با عبور از بحران فعلی و سربلندی ملت ایران در جنگ اقتصادی با امریکا، قدرتهای اقتصادی جهان برای سرمایه گذاری در ایران به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. ما میتوانیم در این مرحله حساس به لطف خداوند و مدد اهل بیت علیهم السلام، با درس آموزی از امام و شهدا و تبعیت از رهبر انقلاب با اتکا به نیروی عظیم مردم به پیروزی دست یابیم

ارسال نظر