|
|
کدخبر: ۱۷۹۵۱۰

وزیرکشور خطاب به متولیان انتخاباتی تاکید کرد: باید دقت کنیم وزارت کشور وارد عرصه انتخابات به عنوان له یا علیه نشود و همه نباید با هر گرایش سیاسی در انتخابات دخالت کنیم.

به گزارش امید نیوز«عبدالرضا رحمانی فضلی» عصر سه شنبه درنشست معاونان هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و مدیران کل دفاترهماهنگی امور اقتصادی و جذب و حمایت از سرمایه گذاران استانداری سراسر کشور، افزود: با توجه به این که ما درسال ۹۵ مشکلاتی را درحوزه منطقه ای و برخی فشارها درحوزه بین الملل داشته ایم اما در حوزه داخلی با انسجام، وحدت و هماهنگی بین همه قوا و مردم در سایه لطف خدا و رهنمودهای رهبری مواجه بودیم.
وی افزود: درعرصه اقتصادی شاخص های کلان ما مثبت و درخشان بود و ما تورم را یک رقمی را تجربه کردیم که گام بلندی برای کشور محسوب می شود. درعرصه تولید و خدمات شاهد رشد خوبی بودیم.
وی با بیان اینکه درسال ۹۵ شاهد ثبات درعرصه قیمت ها بوده ایم، یادآورشد: ما برای سومین سال پیاپی بود که شاهد ثبات درعرصه قیمت ها بودیم که این علائم مثبتی برای کسانی است که درعرصه کار و تولید هستند.
رحمانی فضلی تاکیدکرد: درحوزه تامین مالی با همکاری مجلس و دولت همچنین همکاری با بانک ها توانستیم برای بنگاه های خود و واحد های نیمه تمام تامین مالی داشته باشیم.
وزیر کشورادامه داد: یکی ازکارهای موفق درسال ۹۵ واگذارطرح های نیمه تمام به بخش خصوصی بود صادرات بیشتر از واردات شد و نیز توانستیم در ترکیب واردات تنوع خوبی داشته باشیم که همه این ها باعثافزایش تولید می شود.
وی تاکید کرد: ما در راستای عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی که مطالبه رهبرمعظم انقلاب بوده وهست توانستیم اقدام های بسیارخوبی را دراین دولت انجام دهیم.
رحمانی فضلی افزود: ما درجذب سرمایه گذاری های خارجی موفق بودیم همچنین تراز تجاری ما مثبت شد که ازاین اقدامات خوب دولت بود.
وزیرکشورگفت: در این راستا ما گزارش هایی را به رهبرمعظم انقلاب ارایه کردیم ما هرگامی که برداشتیم تجربیاتی برای ما خواهد بود که درسال های بعد از آن بیشتر استفاده کنیم.
وی تاکیدکرد: شاخص مشارکت مردم دربخش اقتصاد قابل قبول و موفقیت آمیزبود و دولت کارنامه قابل قبولی دراین زمینه دارد.
وی با اشاره به این که درعرصه داخلی تنش های خاصی نداشتیم، گفت: این درحالی بود که درعرصه منطقه ای گروه های تکفیری، سلفی و رژیم صهیونیستی منطقه را تهدید کرده بودند ولی ما درکشور توانستیم امنیت و آرامش را برقرار کنیم که این را مدیون نیروهای مسلح، رهبرمعظم انقلاب و تلاش های دولت هستیم.
رحمانی فضلی یاد آورشد: دولت بودجه بخش دفاعی را سه و نیم برابر افزایش داده است.
وی دربخشی دیگر ازسخنان خود گفت: ما در عرصه سیاست داخلی انتخابات مجلس را سال قبل داشتیم و بلافاصله وارد موضوع انتخابات ریاست جمهوری شدیم و دربحثاجرا، نظارت و امنیت اقدام های زیادی را انجام دادیم. که یک سال به طول انجامیده است ستادهای انتخاباتی ما بعد از انتخابات مجلس تعطیل نشد و کارش را ادامه داد. امیدواریم که کارمان را به بهترین نحو ادامه دهیم.
وزیرکشور درمورد آزادی احزاب گفت: در این دولت احزاب با آزادی کامل و با شعور سیاسی بالا فعالیت هایشان را ادامه دادند.
وی با اشاره به این که ما چند جلسه با خانه احزاب داشتیم، تاکید کرد: در طول سال های بعد انقلاب بیشتر نوع تعامل با احزاب و کمترین برخورد امنیتی و قضایی با احزاب در این دوره بوده است که البته یک دلیلش بالا رفتن شعور سیاسی و پختگی خود احزاب است.
رحمانی فضلی افزود: خیلی ها به دنبال تحریک قومیت ها و احزاب درفضای مجازی و دیگر شبکه ها بودند ولی پختگی مردم و اعتمادی که آنان به نظام دارند مانع از این موضوع شده است. اعتماد مردم به نظام یک سرمایه اجتماعی برای ما است که نباید به هیچ وجه دچار خدشه شود.
وی اضافه کرد: درایام انتخابات که عرصه برای فعالیت سیاسی بازمی شود باید مرزهای مهم و حساس صیانیت کرد تا انسجام داخلی تقویت شود و نباید کاری کنیم قطب بندی ایجاد شود و نباید بگذاریم یاس و ناامیدی در جامعه پدید آید.
وی تاکید کرد: انتخابات روش و شیوه است هدف نیست هدف دین خداست دین خدا تبلورش در نظام جمهوری اسلامی است.
رحمانی فضلی خطاب به متولیان انتخابات گفت: ما به عنوان متولیان اجرا باید دقت کنیم وزارت کشور نباید به عنوان له یا علیه درانتخابات وارد شود نباید کل را فدای جزء کنیم. همه ما با هر گرایش سیاسی در وزارت کشور نباید در انتخابات دخالت کنیم تبلیغات صدا و سیما و نظارت هم نباید این گونه کنند.
وی دربخش دیگری ازسخنانش اضافه کرد: درعرصه اجتماعی یکی ازقله های توفیق دولت ساماندهی آسیب های اجتماعی بود به جای آن که این آسیب های اجتماعی پنهان کنیم آن را مورد مطالعه قرار دادیم و خدمت رهبر معظم انقلاب تقدیم کردیم.
وی تاکید کرد: ایشان پس از بررسی های دقیق دستور دادند که در این زمینه بررسی ها لازم انجام شود که دستگاه هایی این موضوع را به دقت بررسی کردند در نهایت ما چهار جلسه سه ساعته با رهبر معظم انقلاب داشتیم که ایشان فرمودند که ۲۰ سال دیر به این موضوع توجه شده است ولی باید با سرعت زیادی اجرایی شود.
وی گفت: «رهبری فرمودند من از انجام فرایند کار در این زمینه خرسند هستم».
وزیر کشور دربخش دیگری ازسخنان گفت: در بیان مصادیق خود نسبت به فعالیت اقتصادی کشور دقت کنیم و مصادیقی چون زالو صفتان و رانت خواران و امثال اینها را مطرح نکنیم زیر این موضوع در تناقض با تاکیدات رهبری مبنی بر توسعه مسایل اقتصادی و رونق آن در کشور است.
وزیر کشور با اشاره به برگزاری جلسات شورای اجتماعی گفت: دولت تمام جلسات شورای اجتماعی را به موقع گذاشته وهمه شاخص های اجتماعی دراین جلسات تعریف شده است. این جلسات مثبت بوده است و درنهایت گزارش را به گزارش رهبرمعظم انقلاب داده ایم و پیگیری های لازم در حال انجام است.
وی تاکیدکرد: باید همه عوامل انگیزشی برای حضور مردم در اقتصاد به کار گیریم و دراین دولت توانستیم سطح مشارکت مردم را افزایش دهیم. البته باید این حوزه و بستر بیشتر فراهم شود.
رحمانی فضلی ادامه داد: اولویت های اقتصادی سال ۹۶ برای استان ها اعلام شده و به زودی ابلاغ می شود.

ارسال نظر