|
|
کدخبر: ۱۷۹۶۴۵

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: جامعه اهل سنت ایران با وجود گلایه‌‌هایی که از دولت تدبیر و امید دارد، پس از مشورت‌ها و تبادل‌نظرهایی که بین علما و نخبگان آن صورت گرفت، به این نتیجه رسیدند که در دوران دولت جناب دکتر روحانی فضا برای اهل‌سنت مقداری آزادانه‌تر از دو دوره‌ی قبلی(دولت نهم و دهم) بوده بنابراین تمایل بیشتر اهل سنت به آقای روحانی است.

به گزارش امید نیوزبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در دیدار محمود صادقی نماینده مردم تهران با وی در سخنانی کوتاه بر لزوم «انتقاد سازنده»، «انتقادپذیری» و «مشورت در امور» تاکید کرد و آن را سبب رشد و تعالی هر جامعه و دولتی دانست.
وی از تحقق نیافتن برخی از خواسته‌ها و مطالبات جامعه اهل سنت در دوران ۴ ساله دولت تدبیر و امید انتقاد کرد.
مدیر دارالعلوم اهل سنت زاهدان با اشاره به موضوع «آزادی ادیان و مذاهب» در کشور اظهارکرد: اگرچه ما با دراویشی که در کشور زندگی می‌کنند هیچ نقطه مشترک اعتقادی نداریم، اما از تخریب عبادتگاه‌های آنان به شدت ناراحت شدیم. زیرا معتقدیم پیروان تمام ادیان و مذاهب و همه ایرانیان باید از آزادی قانونی برخوردار باشند.
وی تصریح کرد: تخریب عبادتگاه‌های ادیان و مذاهب با دستورات اسلام مغایرت دارد؛ اینها «اِعمال سلیقه‌های قدرتمندانه» هستند که هر از گاهی در کشور صورت می‌گیرند و باید پایان داده شوند. کسانی‌که بین پیکره‌ی واحد ملت ایران تفاوت قائل‌اند و آن را دو پیکره می‌بینند، که البته در بدنه حاکمیت و بیرون از حاکمیت هم موجود هستند، قدرت بینایی‌شان مشکل دارد که باید آن را اصلاح و مداوا کنند.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در عین‌حال خاطرنشان کرد: به اعتقاد جامعه اهل سنت، دولت یازدهم با وجود مشکلات و نقاط ضعفی که داشته، اما نقاط قوت آن بیشتر بوده که امیدواریم اگر دولت فعلی مجدد روی کار آید در راستای رفع مشکلات و نقاط ضعف تلاش‌های بیشتری انجام دهد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز که جمعی از اساتید دانشگاه زاهدان وی را همراهی می‌کردند، در این دیدار بر حضور گسترده مردم در انتخابات شوراها و ریاست‌ جمهوری تاکید کرد.
محمود صادقی با تاکید بر «وحدت اقوام و مذاهب» در کشور، به بیان خدمات دولت تدبیر و امید در زمینه‌های مختلف، به‌ویژه در بُعد اقوام و مذاهب پرداخت.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در پایان سخنانش بر لزوم حمایت از دولت دکتر روحانی «برای تکمیل برنامه‌های ناتمام دولت» تاکید کرد.

ارسال نظر