|
|
کدخبر: ۱۷۹۶۶۹

آیات عظام نوری همدانی، مکارم شیرازی، علوی گرگانی، سبحانی، صافی گلپایگانی و جوادی املی روز جمعه در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند

به گزارش امید نیوزآیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید پس از انداختن رای خود به صندوق در جمع خبرنگاران، گفت: امروز یک روز تاریخی و بیادماندنی برای ملت ایران است و همه باید پای صندوق های رای حاضر شوند.
وی افزود: ملت شریف ایران بداند هر کسی که انتخاب شده همه باید او را یاری کنند و گفت و گوهای زمان انتخابات و تبلیغات باید فراموش شده و برای رفع مشکلات همه به کمک رئیس جمهوری منتخب بیایند.
آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: کسی که انتخاب می شود باید خود را متعلق به همه ملت ایران بداند و کابینه خود را از همه گروه ها انتخاب کند.
وی تصریح کرد: نامزد منتخب برای رفع مشکلات تنها در جناح ها و ستاهای خود منحصر نشود.

** آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید نیز پس از انداختن رای خود به صندوق در جمع خبرنگاران، گفت: مردم ایران ثابت کرده اند در تمام صحنه ها به نظام متعهد هستند، به همین خاطر همه برای پشتیبانی از نظام ولایی حضوری شکوهمند در انتخابات داشته باشند.
وی با بیان این که مردم بزرگ ایران اسلامی در تمام صحنه ها حماسه آفرینی کرده اند، افزود: لازم است همه به میدان بیایند، زن و مردم و پیرو و جوان با حضوری شکوهمند در انتخابات، در مقابل دشمنان شکوهی دوباره ایجاد کنند و مشت محکمی به دهان آنها زنند.
آیت الله نوری همدانی با بیان این که هیچ کاندیدایی برای انتخابات معرفی نکرده ایم، اضافه کرد: ولایت مداری، استکبار ستیزی، تلاش در جهت رفع فقر، حل مشکلات مردم، جلوگیری از فساد و ایجاد ارزانی از شاخص های کاندیدای اصلح است.
وی بیان کرد: امروز ملت ایران با حضور حماسی خود در انتخابات برگ زرین جدیدی در تاریخ کشور رقم می زنند.

** آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید نیز پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران، گفت: هر چه حضور در پای صندوق های رای گسترده تر باشد و فرد صالح و مومن را انتخاب کنیم به حفظ نظام که از واجبات است، کمک کرده ایم.
وی با بیان این که نظام اسلامی دارای ۲ پایه اسلامیت و جمهوریت است اضافه کرد: باید اساس قوانین نظام اسلامی بر پایه اسلام باشد.
وی با اشاره به بیانات امام راحل با عنوان جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد، افزود: حفظ جمهوریت و نظام اسلامی درگرو انتخاب فرد اصلح است.
این مرجع تقلید ادامه داد: منتخبان مردم هم شورا و هم قوه مجریه باید بر اساس قوانین اسلامی حرکت کنند.

** آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید نیز پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران، گفت: امیدوارم همواره مسلمانان و مردم ایران سربلند، با عظمت تحت عنایت حضرت ولی عصر(عج) قرار داشته باشند.
وی ابراز امیدواری کرد: که مردم در دنیا و آخرت از گرفتاری ها محفوظ و همه آنان از مقاصد صحیح و درست برخوردار باشند.

** آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید نیز پس از انداختن رای خود به صندوق در جمع خبرنگاران با تاکید بر حضور حداکثری در انتخابات، گفت: ملت شریف ایران هماهنگونه که همه ساله در مقاطع حساس کشور وارد صحنه شده امروز نیز برای رضای خدا و ائمه معصومان(ع) و پشتیبانی از نظام اسلامی در انتخابات شرکت کنند.
وی افزود: انتظار ما از ملت بزرگ و نجیب ایران اسلامی این است که سرنوشت مملکت را به دست شخصی اصلح بسپارند تا سرنوشت این ملت را به وجه احسن انجام دهد.
وی با بیان این که باید فرد منتخب، رضایت خدا و مردم را در نظر داشته باشد افزود: باید سرنوشت کشور را به دست کسی داد که صلاحیت پیاده کردن امر خدا در دنیا را داشته باشد و رضایت خدا و مردم را فراهم سازد.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در حدود ۶۳ هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ تن واجد شرایط لازم رای دادن هستند که امروز می توانند با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق بریزند.

ارسال نظر