|
|
کدخبر: ۱۷۹۷۰۵

وزیر نفت از تداوم سیاست های نفتی کنونی در دولت دوازدهم با قدرت و استحکام بیشتر خبر داد و گفت: برخی افراد با مخالفت بدون علت و بیهوده با اجرای قراردادهای جدید نفتی، کشور را عقب انداختند و به مردم ضربه زدند.

به گزارش امید نیوز«بیژن زنگنه» امروز(چهارشنبه) در مراسم امضای قرارداد ساخت لوله‌های سی. آر. آ(لوله مقاوم در برابر خوردگی) افزود: زمان برگزاری انتخابات مشاهده کردم علت اینکه برخی تا این اندازه با اجرای این قراردادها مخالفت می کردند چه بود؛ آنها پیش از این با قراردادها مخالفت می کردند تا بتوانند در زمان انتخابات بگویند «دیدید هیچ کاری نکردید، دیدید برجام هیچ فایده ای نداشت».
وزیر نفت افزود: البته برخی دلسوزانه، نقدهایی را وارد می کردند که آنها را پذیرفتیم و اصلاح کردیم که نشان می دهد اهل لجبازی نیستیم.
زنگنه اضافه کرد: برخی گفتند ۵۵ بار قراردادهای نفتی اصلاح شد؛ در حالی که اینگونه نبود و شماره ۵۵ مربوط به شماره گذاری پرونده بود نه شمار اصلاح این قراردادها.
وی گفت: ما پاسخ حرف هایی را که زدند خواهیم داد تا در حافظه مردم باقی بماند. کسانی را که حرف های خلاف زدند، رها نمی کنیم.
وزیر نفت تاکید کرد فهم و شعور مردم بزرگ ترین سرمایه ماست و مردم باید بدانند چه کسی به آنها راست و چه کسی دروغ می گوید.
زنگنه ادامه داد: وزارت نفت، اجرای قراردادهای ساخت داخل و توسعه میدان های نفت و گاز با اولویت میدان های مشترک را ادامه می دهد.
این مسوول با اشاره امضای قرارداد ساخت لوله‌های سی. آر. آ گفت: این قرارداد را می توانستیم حدود ۱۰ روز پیش به امضا برسانیم اما به دلیل انتخابات به تاخیر افتاد.
وزیر نفت افزود: از یک سو، امضای چنین قرارداد مهمی در هیاهوی انتخابات، به حاشیه می رفت و از سوی دیگر امکان داشت برخی بگویند به سبب انتخابات و تبلیغات این قرارداد امضا شده است.
زنگنه به سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر، اشاره کرد و گفت: صدها هزار شهید در دفاع مقدس تقدیم شد تا عزت ملت ایران حفظ شده و روی پای خود بایستیم.
وی تاکید کرد در انتخابات اخیر ملت ایران بار دیگر عزت خود را نشان داد و افزود: ملت ایران، انتخاب بزرگی را انجام داد که فراتر از انتخاب رئیس جمهوری بود.
به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره مجلس دهم شورای اسلامی(در چهار حوزه) بیست و نهم اردیبهشت ماه برگزار و از میان چهار نامزد حاضر در انتخابات ریاست جمهوری، «حسن روحانی» ۵۷ درصد آرا را به خود اختصاص داد.
وزیر نفت اضافه کرد: ما هر روز از برکات برجام(برنامه جامع اقدام مشترک) استفاده کرده و به دنبال تعامل با دنیا هستیم.
وی یادآور شد: بسیاری می گفتند پس از رفع تحریم ها، حمایت از ساخت داخل فراموش می شود اما ما پاسخ می دادیم داخلی سازی تجهیزات با رفع تحریم ها امکانپذیر است.
به گفته وی، با ساخت لوله های مغزی سی. آر. ای افزون بر تامین نیاز داخل، امکان صادرات این محصول به کشورهای منطقه نیز وجود دارد.
زنگنه به برنامه وزارت نفت برای تولید ۱۰ گروه کالایی صنعت نفت اشاره کرد و بیان داشت: چند گروه دیگر هنوز باقی مانده است که به داخلی سازی آنها اقدام کنیم.
وزیر نفت یادآوری کرد: در صنعت نفت کالاهای زیادی کاربرد دارد، اما وزارت نفت ۱۰ گروه کالایی اصلی و پرمصرف را داخلی سازی کرده است.
وی تاکید کرد ما روی ساخت داخل، حساسیت داریم و افزود: باید از شرایط فراهم شده استفاده کنیم.
به گزارش ایرنا، قرارداد ساخت لوله‌های سی. آر. آ به ارزش تقریبی ۵۵۰ میلیون یورو میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیوم اسپانیایی - ایرانی امروز(چهارشنبه) امضا شد.
این قرارداد با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت، سفیر اسپانیا در ایران و مدیران شرکت «توباچک» اسپانیا امضا شد.
این قرارداد را «رامین قلمبر» مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت، «آنتونی آزلور» رییس هیات مدیره توباچک اسپانیا و «محمد جان نثاری» مدیرعامل فولاد اصفهان، امضا کردند.
قرارداد ساخت این لوله‎ها بخشی از طرح بومی سازی ۱۰ گروه خانواده کالاهای صنعت نفت و پنجاه و سومین قراردادی است که در قالب این طرح به امضا می‎رسد و زمینه انتقال فناوری ساخت این کالای راهبردی را در کشور فراهم می‎کند.

ارسال نظر