|
|
کدخبر: ۱۷۹۷۵۵

روز گذشته بود که سید حسن خمینی عضو هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی در نامه ای به روحانی عزل ناگهانی میرزاده از ریاست آن دانشگاه توسط ولایتی را فاقد وجاحت قانونی و رای هیئت امنا دانست از آنجا بود که ولایتی اتهاماتی را علیه میرزاده منتشر کرد و میرزاده هم در پاسخ گفت اگر راست میگویی منتشر کنید.

به گزارش امید نیوزروز گذشته حجت السلام سید حسن خمینی عضو هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی در نامه ای به دکتر روحانی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برکناری میرزاده رئیس دانشگاه آزاد را غیر قانونی و فاقد وجاحت قانونی دانست و گفت که بر خلاف اساس نامه رای گیری انجام نشد.

متن این نامه به این شرح است.

بسمه تعالی

جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای روحانی

با سلام

به نظر اینجانب روند عزل برادرمان جناب اقای میرزاده از وجاهت قانونی برخوردار نیست و حداقل آن است که شبهه غیر قانونی بودن آن بسیار قوی است. هم چنین نصب سرپرست نیز بدون رای گیری در هیات امنا بوده است. ورود حضرتعالی در مسئله حتما مفید و راهگشا خواهد بود.

با تشکر سید حسن خمینی

بعد از این نامه بود که به یکباره و ناگهانی خبر عزل یاسر هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی از ریاست دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد توسط دکتر ولایتی ریاست جدید هیئت موسس اعلام شد و موج جدید رسانه ای علیه این تصمیمات که نوعی هاشمی زدایی از دانشگاه آزاد بود پدید آمد و این نامه هم بر این موج شتاب بخشید و اعتراض شدت گرفت.

بعد از این صحبت ها بود ولایتی در اقدامی عجیب در مصاحبه با روزنامه کیهان اتهاماتی را علیه میرزاده مطرح کرد و ادعا کرد دستور عزل میرزاده را آیت الله هاشمی به او داده و گفته بعد از انتخابات اقدام کند. و گفت فرزندان میرزاده در قرداد ها کلان دانشگاه دخالت میکردند و اظهار داشت که اسنادش هم موجود است

دقایقی نگذشته بود که حمید میرزاده به این اتهامات واکنش نشان داد و گفت شما از من اطاعت محض میخواستید و من گفتم این خلاف قانون است و شما بدون رای گیری مرا برکنار کردید. این اظهارات خلاف است. اگر مدرکی دارید منتشر کنید جون همجین جیزی نیست.

ارسال نظر