|
|
کدخبر: ۱۷۹۷۹۵

روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه، در تماسی تلفنی با تاکید بر اینکه اقدامات کور تروریستی، اراده آنان را برای مبارزه قاطعانه با تروریسم راسخ تر کرده است، تاکید کردند که به همکاری های تهران – پاریس برای مبارزه مشترک با تروریسم، ارتقاء می بخشند.

به گزارش امید نیوزحجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی چهارشنبه شب با قدردانی از تماس تلفنی " امانوئل مکرون " رییس جمهور فرانسه و اعلام همدردی دولت و ملت فرانسه با دولت و ملت ایران بویژه خانواده قربانیان حادثه تروریستی در تهران، تاکید کرد: این اقدام تروریستی که به شهادت شماری از هموطنان ایرانی انجامید، اراده دولت و ملت ایران را برای مبارزه با تروریسم بیش از گذشته مستحکم تر خواهد نمود.

رییس جمهور با بیان اینکه مبارزه با تروریسم نیازمند یک اقدام هماهنگ و مشترک در عرصه جهانی است، اظهارداشت: بی تردید ملت ایران در کنار ملل آزاد جهان به مبارزه خود در برابر پدیده شوم تروریسم ادامه می دهد و تهران در این عرصه آماده تقویت و تعمیق همکاری های خود با پاریس است.

دکتر روحانی با اشاره به این اقدام تروریستی دشمنان دمکراسی، پس از حضور با شکوه و پرشور مردم ایران در انتخابات گفت: دمکراسی و حضور مردم در صحنه های گوناگون بزرگترین حرکتی است که می تواند در برابر تروریسم ایستادگی نماید..

رییس جمهور با تاکید بر اینکه برای مبارزه با تروریسم باید ریشه های فکری آن را از بین برد، اظهارداشت: نباید اجازه دهیم حامیان تروریسم در عرصه جهانی، به حمایت خود از تروریست ها ادامه دهند.

دکتر روحانی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تمدنی ملت های ایران و فرانسه، افزود: دولت ایران آماده است در کنار دولت فرانسه و سایر دولت های اروپایی، قاطعانه در برابر تروریسم ایستاده و با آن مقابله کند.

رییس جمهور همچنین آمادگی ایران برای تقویت همکاری های همه جانبه خود با فرانسه را مورد اشاره قرار داد و گفت: تقویت و تعمیق همکاریهای دو کشور در راستای منافع مشترک دو ملت بزرگ ایران و فرانسه است.

دکتر روحانی در ادامه به تحولات منطقه اشاره کرد و گفت و گو و مذاکرات سیاسی را بهترین راهکار برای رفع مشکلات و حل اختلافات دانست.

رییس جمهور فرانسه نیز در این تماس تلفنی جان باختن شماری از اتباع کشورمان را در حمله کور تروریستی، به دولت، ملت و بویژه خانواده قربانیان تسلیت گفت و تاکید کرد که دولت و ملت فرانسه در کنار دولت و ملت ایران هستند و " ما کاملا آماده توسعه همکاری های خود با تهران برای مبارزه قاطعانه تر با تروریسم هستیم. "

امانوئل مکرون همچنین بر توسعه و تعمیق همکاری های تهران و پاریس در همه عرصه های مورد علاقه تاکید کرد و اظهارداشت: ما برای تقویت همکاری ها آماده ایم.

طرفین در این تماس تلفنی همچنین با اشاره به نزدیکی مواضع دو کشور در خصوص موضوعات مرتبط با سوریه و یمن، بر ادامه و تقویت رایزنی ها و تبادل نظرات، تاکید کردند.

ارسال نظر

پربیننده ترین