|
|
کدخبر: ۱۷۹۹۷۴

روزنامه اماراتی مدعی شد:

«محمد العربی زیتوت» نویسنده و تحلیلگر سیاسی الجزایری گفت، حکام سعودی مرتکب بدترین جنایت ها در حق مسلمانان می شوند و کسی هم از آن ها بازخواست نمی کند.

زیتوت در صفحه فیس بوک خود نوشت، روحانی های عربستانی کجا هستند؟ مگر نمی بینند بن سلمان دست به چه منکراتی می زند؟ کشتار یمنی ها، به محاصره درآوردن قطر، تامین مالی جنگ ضد مسلمانان ، ریخت و پاش بی سابقه اموال مسلمانان و زندانی کردن آزادگان، این ها تنها بخشی از این کارها است که بن سلمان عامل آن است.
این نویسنده و تحلیلگر الجزایری در ادامه نوشت، تاریخ خواهد نوشت ، محمد بن سلمان گنج های عربستان را با خود به آمریکا برد، او به گونه بی سابقه ای با بی خردی رفتار می کند تا جایی که دونالد ترامپ هم او را به تمسخر گرفت و به این شاهزاده قدرت طلب، لیستی از سلاح هایی که عربستان باید از آمریکا بخرد نشان داد .این رئیس جمهوری که در کشورخودش هم شهرت خوبی ندارد(ترامپ) ، مشخص می کند عربستان باید چه میزان سلاح های غیر قابل استفاده از آمریکا خریداری کند و بن سلمان هم در مقابل ، لبخند می زند.
زیتوت در ادامه نوشت:آمریکا با صدها هزار نظامی به عراق حمله کرد و بهای زیادی برای به اشغال درآوردن عراق پرداخت کرد اما محمد بن سلمان این روزها پول ها و سرمایه های سرزمین حرمین شریفین را بدون شلیک حتی یک گلوله از سوی آمریکایی ها به آن ها می بخشد. بن سلمان وقتی این پول ها را تقدیم می کند، گویی در اوج خوشبختی است و همانند برده ای است که برای فرونشاندن خشم اربابش به او هدیه می دهد.
این نویسنده الجزایری در پایان در خصوص وهابیت و حکام عربستان نوشت، محمد بن سلمان ولی عهد عربستان نیز اعتراف کرده است وهابیت ابزار دست غربی ها بوده و آن ها برای مقابله با شوروی در دوران جنگ سرد به آن پر و بال دادند و آن را گسترش دادند.حال شیوخ وهابی چه پاسخی دارند؟مردم عربستان چه می گویند؟
 

ارسال نظر