|
|
کدخبر: ۱۸۰۱۴۹

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی از اظهارات ولی‌عهد سعودی درباره تلاش ریاض برای تشکیل جبهه مخالف با ایران، استقبال کرد.

«مایکل اورِن» معاون نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از تلاش عربستان برای ایجاد یک جبهه واحد علیه ایران در غرب آسیا استقبال کرد.

اورن در یک مصاحبه رادیویی، ضمن تقدیر از اظهارات و ادعاهای بی‌اساس ضد ایرانی «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی، گفت: «به گمانم این شاهزاده سعودی درباره اینکه یکی از دلایلش برای داشتن روابط نزدیک‌تر با اسرائیل (ایران است)، کاملا روراست بود».

به نوشته وبگاه « الگماینر » وی تاکید کرد که بن‌سلمان، عربستان و رژیم صهیونیستی و دیگر کشورهای غرب آسیا را در جبهه مشترک علیه تجاوزگری های ایران می‌داند.

این مقام صهیونیست همچنین درباره همکاری‌های آتی بین ریاض و تل‌آویو گفت: «این یک امر دگرگون‌کننده خواهد بود نه فقط برای خاورمیانه بلکه برای تمام جهان. می‌توانیم امیدوار باشیم که در آینده نزدیک، به زودی این چشم‌انداز را محقق کنیم».

اورن همچنین درباره سیاست‌های دولت پیشین آمریکا به ریاست «باراک اوباما» گفت: «یکی از طنزهای دوره اوباما این بود که می‌خواست یهودیان و اعراب را از طریق مسالمت‌آمیز به یکدیگر نزدیک کند...او از طریق مخالفت با سیاست‌هایش مخصوصا در قابل ایران، ما را به هم نزدیک کرد».

ولی‌عهد سعودی پیشتر در مصاحبه با نشریه «آتلانتیک» با تکرار ادعاهای بی‌اساس و اهانت‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، گفته بود که: «ما در تلاش هستیم تا اقدامات ایران در منطقه را خنثی کنیم. ما این را در آفریقا، آسیا، مالزی، سودان، عراق، یمن و لبنان انجام داده‌ایم. اعتقاد داریم اگر فشار بیاوریم، مشکلات به داخل ایران برمی‌گردد. نمی‌دانیم که رژیم آنها فرو می‌پاشد یا نه اما این مشکل خودشان است».» ( جزئیات بیشتر )

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

ارسال نظر