|
|
کدخبر: ۱۸۰۳

وزارت علوم ایران و وزارت آموزش عالی عراق تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، ارسلان قربانی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی با معاون آموزشی و پژوهشی وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی جمهوری عراق در این کشور دیدار کردند و گفت وگو کرد.

در این دیدار، ‌ طرفین ضمن تاکید بر گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی فیمابین، صورت جلسه اجرایی کردن یادداشت تفاهم‌نامه‌های میان دو کشور در زمینه آموزش عالی نیز به امضاء رسید.

تبادل فرصت‌های مطالعاتی استادان، عضویت عراق در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، تأسیس و توسعه پارک‌های علم و فناوری در عراق و برگزاری دومین نشست کمیته مشترک علمی و هماهنگی دو کشور در تهران از دیگر توافقات دو طرف بوده است.

قربانی در این دیدار با اشاره به مشترکات فراوان تاریخی و فرهنگی دو کشور، بر اجرای توافقات فیمابین در زمینه تبادل استاد و دانشجو به ویژه اعزام استادان ایرانی به عراق جهت آموزش اعضای هیات علمی طرف عراقی در رشته‌های جدید از جمله فناوری نانو و بیوتکنولوژی … و اجرای مفاد یادداشت تفاهم‌های دانشگاهی با دانشگاه‌های کشورمان تاکید کرد.

وی همچنین در ادامه این سفر ضمن بازدید از دانشگاه‌های کوفه و کربلا با روسا و اعضای شورای این دانشگاه‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

همچنین در این سفر با حضور قربانی و احمد احمدی رئیس سازمان «سمت»، چهارمین نشست کارگروه مشترک تالیف و تدوین کتب علوم انسانی " میان سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها(سمت) و وزارت آموزش عالی جمهوری عراق برگزار شد.

ارسال نظر