|
|
کدخبر: ۱۸۰۳۱۷

مسکو - ایرنا - سخنگوی کاخ کرملین در خصوص گزارش رسانه ها درباره حمله احتمالی آمریکا به سوریه گفت: حدس و گمانه زنی های رسانه ها را در این مورد ملاک قرار نمی دهیم.

به گزارش ایرنا، دیمیتری پسکوف امروز(چهارشنبه)در مورد حمله احتمالی آمریکا به سوریه گفت: توصیه می کنم اخبار رسانه ها در مورد حمله به سوریه ملاک قرار نگیرد بویژه اینکه این اخبار با منابع ناشناس منتشر می شود.
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز از هر گونه پیش بینی در مورد تهاجم آمریکا به سوریه خودداری کرد و افزود: روسیه خواهان تحقیقات واقعی درباره ادعای وجود سلاح شیمیایی در سوریه است که برخی کشورهای غربی آن را مطرح کرده اند.
پسکوف گفت: این اظهارات را نمی پذیریم، معتقدیم که اطلاعات مبنی بر پیامدهای هولناک بکارگیری سلاح شیمیایی در شهر دوما در سوریه بر پایه شواهد واقعی استوار نشده است.
وی گفت: طرفدار آن هستیم که تحقیقات واقعی در مورد این وضعیت انجام گیرد تا اطلاعات موثق و قابل اعتماد به دست آید و نه شایعه و ادعاهای دروغین رسانه ها. این امر مهمی است و نباید در مورد آن نتیجه گیری های سطحی صورت گیرد.
پسکوف درمورد حمله احتمالی آمریکا به سوریه گفت:می خواهیم امیدوار باشیم که همه اعضای جامعه جهانی از گام های غیرضروری خودداری کنند.امیدواریم از اقداماتی که منجر به بی ثبات تر شدن اوضاع منطقه می گردد، اجتناب شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه شب اعلام کرد که به زودی تصمیم خود را در باره واکنش به حمله شیمیایی دوما اعلام خواهد کرد.
به نوشته رویترز، براساس گمانه زنی های کارشناسان، حملات تلافی جویانه ازسوی آمریکا و شرکایش در صورت وقوع تاسیساتی را هدف قرارخواهد داد که به این حمله شیمیایی ادعایی ارتباط داده شده اند.
در همین حال ناو موشک انداز آمریکایی دونالد کوک به سواحل سوریه نزدیک شده است و ناو پورتر نیز در روزهای آینده وارد دریای مدیترانه خواهد شد.

**دلالان باعث افت ارزش روبل شدند
پسکوف درباره وضعیت مالی روسیه بویژه در روزهای اخیر که ارزش روبل روسیه سقوط کرده است،گفت: این پدیده بر اثر روحیه بوجود آمده در بازار مالی و اقتصادی روسیه (ناشی از تحریم ها) بوده و فعالیت دلالان نیز از دلایل آن است.
وی افزود: این وضعیت نیاز به ارزیابی درست و دقیق دارد.
ارزش برابری روبل روسیه در برابر دلار آمریکا و یورو در روزهای اخیر کاهش یافته است و هر دلار آمریکا هم اکنون بیش از 60 روبل و یورو هشتاد روبل عرضه می شود که رشد آن در طول دو سال اخیر بی سابقه است.
اروپام*391** 1346**1590

ارسال نظر