|
|
کدخبر: ۱۸۰۳۲۵

سیاستمدار و نماینده اهل سنت عراق در واکنش به تهدیدهای تازه نظامی واشنگتن علیه سوریه، با دولت بشار اسد و ملت سوریه اعلام حمایت کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، 'مشعان الجبوری' نماینده استان صلاح الدین در شمال بغداد در توییتی در صفحه شخصی خود نوشته است که 'موضع ما همواره در حمایت از دولت و ملت و بشار اسد رییس جمهوری سوریه بوده زیرا دمشق همواره در کنار عراق و ملت اش و همه مظلومان ایستاده است.'
وی اضافه کرد که سوریه امروز سمبل کرامت و آزادگی است و خاکریز حق و خیر در مقابله با خاکریز شر و باج خواهی و تروریسم و ستمگران است.
الجبوری همچنین در توییت دیگری با اشاره به توییت های جدید دونالد ترامپ برای شلیک موشک های هوشمند به سوریه نوشته است که سوال این است که روسیه چگونه با آمریکا برخورد می کند و آیا منطقه در برابر یک جنگ جهانی قرار گرفته است؟
مشعان الجبوری بدون پاسخ به این سوال، در عین حال بر قرار گرفتن در کنار دولت سوریه در این جنگ احتمالی تاکید کرده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در ادامه لفاظی های توییتری خود تهدید کرد که واشنگتن سوریه را با موشک هوشمند و جدید خواهد زد.
دولت آمریکا و چند کشور دیگر غربی به بهانه اثبات نشده استفاده از سلاح شیمیایی در شهر دومای سوریه، تهاجم وسیع رسانه ای و سیاسی علیه دولت سوریه و متحدانش به راه انداخته اند.
ناظران و تحلیلگران مسائل منطقه، با اشاره به تجربه اقدامات گذشته جنگ طلبان واشنگتن در افغانستان و عراق، نسبت به تبعات غیر قابل مهار هر گونه مداخله نظامی دیگر در منطقه هشدار می دهند.

ارسال نظر