|
|
کدخبر: ۱۸۱۷

هر اونس طلا در بازارهای جهانی در نخستین روز کاری هفته با افزایش ۲.۷۲ دلاری به ۱۲۸۸.۳۱ دلار رسید.

به گزارشامیدنیوزفارس به نقل از فارس، بلومبرگ اظهار کرد: قیمت جهانی طلا، امروز، دوشنبه با آغاز به کار بازارهای جهانی افزایش یافت.

این فلز گران‌بها در اثر کاهش تولید ناخالص داخلی چین و اعلام بانک مرکزی آمریکا برای ادامه سیاست‌های خود در هفته گذشته، نخستین روز کاری خود را با افزایش آغاز کرد.

هر اونس طلا در لحظه انتشار این خبر با افزایش ۲.۷۲ دلاری به ۱۲۸۸.۳۱ دلار رسید. قیمت طلا هفته گذشته به دنبال سخنان بن برنانکه رئیس فدرال رزرو در مورد عدم کاهش برنامه‌های محرکی بانک مرکزی آمریکا ۵.۱ درصد افزایش یافته بود.

قیمت طلا امروز، به ۱۲۹۱.۰۹ دلار در هر اونس نیز رسیده بود.

قیمت طلا در ۱۱ جولای با افزایش تقاضای فیزیکی برای این فلز گران‌بها و در اثر سخنان برنانکه به بالاترین میزان در ۲ هفته برابر با ۱۲۹۸.۷۳ دلار رسید. برنانکه هفته گذشته اعلام کرد که آمریکا هنوز به برنامه‌های محرک اقتصادی نیاز دارد.

تحلیل‌های بانک بارکلیز نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا در ۲ ماه آینده به ۱۳۳۵ دلار در هر اونس افزایش یابد. این فلز گران‌بها با قیمت ۱۱۰۰ دلار در هر اونس، پایین‌ترین میزان در ۳ سال اخیر را در ماه ژوئن تجربه کرده بود.

بهای این فلز گران‌بها با از دست رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران به طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری پس از اعلام فدرال رزرو مبنی بر کاهش سیاست‌های محرک اقتصادی خود و خرید اوراق قرضه آمریکا، در سال جاری میلادی ۲۳ درصد کاهش یافت و در ۲۸ ژوئن به پایین‌ترین میزان در ۳۴ ماه گذشته برابر با ۱۱۸۰.۵۰ دلار در هر اونس رسید.

به گفته تحلیلگران، هنوز خطر نزول طلا به کانال ۱۱۰۰ تا ۱۱۵۰ دلاری برای طلا وجود دارد. چگونگی این روند در یک یا دو ماه آینده مشخص خواهد شد.

ارسال نظر