|
|
کدخبر: ۱۸۱۷۷۲

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با منطقی خواندن شکایت ایران از آمریکا در لاهه، تاکید کرد: معتقدم اگر قدرتمندانه در جهت استیفای حقوق ملت ورود پیدا کنیم، موفق خواهیم شد.

به گزارش امیدنیوز ،

علاءالدین بروجردی در خصوص شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری، اظهار داشت: اقدام جمهوری اسلامی ایران برای شکایت از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری بسیار منطقی ارزیابی می‌شود، زیرا آمریکا در مسیر اعمال مجدد تحریم‌ها گام برداشته است.

وی بیان کرد: آمریکا در بازگرداندن تحریم‌ها، برخلاف موازین بین‌المللی حرکت کرده زیرا این کشور با توجه به قطعنامه سازمان ملل متحد در عرصه بین‌المللی متعهد بود که کلیه تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند و در نهایت، این اقدام خلاف قانون آمریکا قابل شکایت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: اقدام وزارت خارجه برای شکایت از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری بسیار منطقی است که با اجابت لاهه مواجه شده و زمان رسیدگی نیز تعیین شده است.

بروجردی ادامه داد: معتقدم اگر قدرتمندانه در جهت استیفای حقوق ملت ورود پیدا کنیم، موفق خواهیم شد؛ اگر آمریکا در این اقامه دعوا محکوم شود، حداقل این است که برای ایران یک بُرد سیاسی به دست آمده است.

ارسال نظر

پربیننده ترین