|
|
کدخبر: ۱۸۲۱۵۸

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به عملیات اطلاعاتی و موشکی اخیر سپاه علیه مواضع ضدانقلاب، گفت: این عملیات موفقیت آمیز، دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را مایوس کرد.

به گزارش امیدنیوز سردار حبیب شهسواری روز پنجشنبه در آیین آغاز بکار رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله، افزود: عوامل ضدانقلاب با حمایت های آمریکایی ها و سعودی ها و با اجرای عملیات تروریستی و به شهادت رساندن رزمندگان اسلام سعی در ناامن کردن مرزهای کشور را داشتند اما با انتقام سخت نیروهای زمینی و هوایی سپاه مواجه شدند.
وی با تاکید بر تحیر دشمنان از اشرافیت دقیق اطلاعاتی رزمندگان اسلام، بیان کرد: پاسداران نظام جمهوری اسلامی ایران همواره برای دفاع از آرمان های انقلاب آماده هستند.
سردار شهسواری با تاکید بر اهداف برگزاری رزمایش اقتدار بسیج سپاهیان محمد رسول الله، گفت: تقویت روحیه نشاط در بین رزمندگان و ایجاد یاس در بین دشمنان و نیز آموزش تکنیکی و تاکتیکی بسیجیان از اهداف مهم این رزمایش است.
رزمایش سراسری اقتدار عاشورایان بسیج سپاهیان محمد رسول الله (ص) با اعلام رمز ' لبیک یا حسین' توسط سردار حبیب شهسواری در آذربایجان غربی آغاز شد.
این رزمایش امروز با تجمع بسیجیان در خیابان امام خمینی (ره) ارومیه آغاز می شود و با اعزام به اردوگاه‌های آموزشی جهت کسب آموزش‌های مختلف سیاسی، عقیدتی، اصول تاکتیک و ضد تاکتیک و رزمی به صورت علمی و عملی ادامه می یابد.
رزمایش محمد رسول الله (ص) با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت برگزار می شود و فردا، جمعه 37 گردان بیت المقدس در 17 شهرستان استان با محوریت ستون کشی، اردوکشی، استقرار در مکان ها و اردوگاه های مشخصه این رزمایش را برگزار می کنند.
در این رزمایش، گردان های حاضر پس از آموزش، راهپیمایی شبانه ای را برای حضور در مراسم دعای کمیل انجام می دهند.
در مرحله پیشین رزمایش محمد رسول الله (ص) که از نهم شهریورماه جاری آغاز شده است، دانشجویان و دانش آموزان برای کمک به مردم محروم و روستایی در حوزه های عمرانی، فرهنگی، آموزشی و پزشکی در روستاها حاضر شده اند.
در این رزمایش خدمت، 320 گروه جهادی با شرکت 6 هزار و 500 دانشجو و دانش آموز حضور دارند و این مرحله از اردوهای جهادی تا 29 شهریور ماه جاری ادامه می یابد.
مرحله سوم این رزمایش نیز از پنجم مهرماه امسال در هفته دفاع مقدس با تجمع بزرگ و 40 هزارنفری بسیجیان گردان های بیت المقدس در ورزشگاه تختی ارومیه اجرا می شود.
این رزمایش در موقعیت حساس تاریخی و با هدف تقویت روح حمایت مردم از انقلاب و نظام و اثبات این حقیقت برگزار می‌ شود و مایوس کردن دشمن از تغییر در نظام، تقویت روحیه دفاع کننده بسیج و تقویت انسجام ملی از اهداف دیگر این رزمایش است.
امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و 31 شهریورماه جاری نیز سی و هشتمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی است.

ارسال نظر