|
|
کدخبر: ۱۸۲۲۶۸

رئیس جمهور آمریکا در نطق سالانه خود در سازمان ملل ، بار دیگر بر سیاست های خصمانه علیه ایران تاکید کرد.

به گزارش امیدنیوز ؛رجزخوانی رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل آغاز شد و او با تاکید بر اینکه نیروهای نظامی این کشور ، قوی ترین زمان در تاریخ شان را می گذارنند ، ادعاهایی را علیه ایران مطرح کرد. او گفت:«از همه ملت ها می خواهیم تا ایران را منزوی کنند. ما به دولت های حامی تروریست اجازه نخواهیم داد تا خطرناک ترین سلاح های دنیا را در اختیار داشته باشند. بسیاری از کشورهای منطقه از تصمیم آمریکا برای خروج از برجام حمایت کردند. در سالی که توافق بدست آم، ایران 40 درصد بودجه نظامی اش را بالا برد و ایران آن پول را خرج تقویت نفوذ در منطقه کرد.»

او در ادامه تهمت هایش علیه ایران گفت:«دولت مردان ایران منافع ایران را غارت کردند تا جیب خود را پر کردند تا در منطقه آتش افروزی کنند. مردم ایران برای سیاست های توسعه طلبانه هزینه سنگینی پرداختند.»

او همچنین درباره اسد و استفاده از سلاح های شیمیایی سخن گفت و درباره خودش هم گفت:«در این دو سال آمریکا را زیر و رو کردم و بیشترین موفقیت را داشتم.» حرف های او درباره ساختن بهترین آمریکای تاریخ با خنده حاضرین روبرو شد

او همچنین با تهدید هم پیمانان منطقه ای اش گفت:«ما از بسیاری از کشورها به صورت مجانی حمایت می کنیم اما آنها قیمت نفت شان را بالا می برند. این قابل قبول نیست. ما فروش ایران را هدف قرار می دهیم. تا زمانی که ایران به سیاست های تهاجمی خود ادامه دهد ، ما دنبال انزوای این کشور خواهیم بود.»

 

ارسال نظر