|
|
کدخبر: ۱۸۲۲۹۲

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نمایندگان فردا - یکشنبه- در مورد لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) با حق شرط های منسجم تر و متناسب با حقوق بین الملل تصمیم می گیرند.

«علی نجفی خوشرودی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: تصمیم نهایی در مورد این لایحه در جلسه علنی فردا مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان گرفته می شود.
وی افزود: جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بررسی این لایحه سه شنبه هفته گذشته پیرو جلسه رییس مجلس، وزیران اطلاعات و امور خارجه برگزار شد و در این جلسه جمع بندی لازم در مورد لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم صورت گرفت.
وی اظهار داشت: علی لاریجانی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی، محمد جواد ظریف و عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی پیش از این در جلسه ای در مورد ابعاد این لایحه بررسی های لازم را انجام دادند و نتیجه را به کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس ارائه کردند.
نماینده مردم بابل در مجلس خاطرنشان کرد: پس از جلسه سه شنبه گذشته این کمیسیون بنا شد که معاونت قوانین مجلس حق شرط های این لایحه را منسجم تر، دیپلماتیک تر و متناسب با ادبیات و حقوق بین الملل تنظیم کند که این اقدام با همکاری وزارت امور خارجه انجام شد.
نجفی خوشرودی فضای مجلس برای تصویب این لایحه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: به نظر می رسد فردا مجلس رای بالایی به لایحه CFT می دهد.
به گزارش ایرنا، لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم یکی از لوایح چهارگانه مرتبط با FATF است که بنا به رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی از خردادماه مسکوت گذاشته شد تا ابعاد آن بیشتر مورد بررسی قوای سه گانه و سایر دستگاه ها قرار گیرد.
شنبه گذشته بنا به دعوت رییس مجلس جلسه ای با حضور وزیران اطلاعات، خارجه، رییس کل بانک مرکزی، رییس سازمان اطلاعات سپاه، رییس کمیسیون امنیت ملی، روسای فراکسیون های امید و مستقلین و نمایندگان شورای نگهبان، سرپرست وزارت اقتصاد برگزار و چالش های تصویب کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم به لحاظ فنی و کارشناسی بطور مبسوط بررسی شد.
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهایتا سه شنبه گذشته جمع بندی لازم در مورد این لایحه را انجام و آن را برای بررسی به مجلس ارائه کرد.
سیام*9121 **1336

ارسال نظر