|
|
کدخبر: ۱۸۲۶۴۹

بخشدار هورامان 13 آبان را روز استکبار ستیزی ملت ایران دانست و گفت: استکبار ستیزی اصل همیشگی و دائمی بوده و بر مسلمانان یک تکلیفی الهی است.

به گزارش امید نیوز ، صباح محمدی روز یکشنبه در جمع راهپیمانان بخش هورامان شهرستان سروآباد اظهار داشت: سیزدهم آبان سالگرد سه رویداد مهم در تاریخ ایران اسلامی است، تبعید امام خمینی به ترکیه در 13 آبان 1343، کشتار دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت آمریکا در 13 آبان 1358، سه رویداد مهم 13 آبان هستند.
وی با بیان اینکه این سه رویداد متفاوت از هم بودند، افزود: هر یک از این رویدادها در شکل دادن به حرکت انقلاب اسلامی نقش خاصی ایفا کردند و هویت اصلی این سه رویداد مهم مبارزه با استکبار و عوامل آن است و به همین دلیل این روز، «روز ملی مبارزه با استکبار» نامیده می‌شود.
بخشدار هورامان یادآور شد: 13 آبان که در مبارزه و قیام دانش آموزان متعهد و بیدار بر ضد رژیم شاه و حامیان آن به ویژه استکبار جهانی ریشه دارد، نشانه آن است که این قشر آگاه و متعهد، در راه رسیدن به اهداف والا و عظیم انقلاب اسلامی، چه در زمان طاغوت و چه پس از پیروزی شکوه مند انقلاب اسلامی، از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.
وی با اشاره به اینکه یوم اللّه 13 آبان، یادآور حماسه ها، ایثارها و فداکاری های دانش آموزان عزیزمان است، اظهار داشت: این روز باشکوه بدین سبب روز «دانش آموز» نامیده شد، تا خاطره فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند.
وی تاکید کرد: روز 13 آبان به همه مستضعفان جهان آموخت که بر ضد مستکبران قیام کنند و حقوق از دست رفته خویش را از چنگال استکبار و استعمار بیرون کشند.
محمدی با اشاره به اینکه 13 آبان به همه مستضعفان جهان آموخت که می توانند چپاولگران را به زباله دان تاریخ بسپارند اظهار داشت: این روز به دل های مؤمنان قوت بخشید و غروری مقدس و حماسه آفرین را در دل آنها زنده کرد.
بخشدار هورامان گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و رهنمودهای پیر بیدارگر زمان امام خمینی(ره) روحیه استکبارستیزی از مرزهای ایران فراتر رفته و همه ملت های عدالت خواه، حق طلب و آزاده را فرا گرفته است.
وی افزود: مبارزه خونین مردم شجاع و آزادی خواه فلسطین علیه اشغال گران صهیونیست و حامی اصلی آن یعنی آمریکا، همین روحیه را نشان می دهد که از ثمرات انقلاب شکوه مند اسلامی به شمار می رود.
 مراسم راهپیمایی 13 آبان همزمان با سراسر کشور با حضور پر شور اقشار مختلف مردم، مسئولان، نیروهای نظامی و انتظامی در شهر سروآباد و شهر هورامان تخت برگزار شد.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان با بیش از 52 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
 

ارسال نظر