|
|
کدخبر: ۱۸۲۷۰۶

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید که هیچ کسی در دنیا از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران پیروی نمی‌کند.

به گزارش امید نیوز ، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان امروز سه شنبه در پیامی ویدئویی با اشاره به اعمال دور تازه تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: دیروز ایالات متحده وعده‌ای را که شش ماه بود در صحنه تبلیغاتی درباره آن صحبت می‌کرد و مانور می‌کرد، سرانجام عملی کرد.

وی با بیان اینکه هدف این تحریم‌ها مردم ایران است، اظهار داشت: کاملاً واضح است که آنقدر دنبال همه شرکت‌ها گشته بودند که حتی شرکت‌هایی که قبلاً منحل شده بودند را هم به این تحریم اضافه کردند، اما این نشان‌دهنده استیصال دولت آمریکاست.

رییس دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: دنیا در برابر دولت آمریکا ایستاده و هیچ دولتی در دنیا به غیر از چند کشور کوچک و رژیم صهیونیستی در منطقه ما آمادگی این را نداشتند که از آمریکا پیروی بکنند، ما دیروز در لحن و صحبت وزرای امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا این تنهایی و عصبانیت را از اجماع بین المللی علیه یکجانبه گرایی آمریکا مشاهده کردیم.

ظریف خاطرنشان کرد: اقدامات آمریکا با خشم فراوان صورت می گیرد و این وظیفه دولت جمهوری اسلامی ایران است که اجازه ندهد این اقدامات خصمانه که علیه مردم و برای جدا کردن آنها از یکدیگر و از حاکمیت طراحی شده، به مردم ضربه وارد کند و این کار را دولت با تمام توان دنبال کرده و امروز هم در صحنه دیپلماسی دنبال می‌کند.

وزیر امور خارجه ادامه داد: بسیار خوشحال هستیم که امروز همه دنیا در برابر اقدام آمریکا ایستاده و با آن همراهی نکرده و امیدواریم آثار این مقابله جهانی با اقدام آمریکا را در آینده مشاهده کنیم.

ظریف افزود: دولت این وظیفه را دارد چه با همراهی دیگران چه بدون همراهی دیگران، زمینه را برای زندگی راحت مردم و کمترین اثر از تحریم‌ها فراهم ‌کند. من که در جلسات هیئت دولت شاهد اقدامات ریاست محترم جمهوری، اعضای هیئت دولت و سایر نهادها هستم، می توانم این تضمین را بدهم که تمام تلاش را انجام دادیم و انجام خواهیم داد.

ظریف یادآورشد: مردم ما هم مردمی بودند که همواره در برابر طرح ها و برنامه ریزی های کسانی که دلشان برای این کشور نسوخته و با این مردم سر ستیز و جنگ دارند، ایستادند و برنامه‌های آنها را نقش بر آب کردند و این بار هم اطمینان دارم مردم همین کار را خواهند کرد و تاکنون هم این را نشان دادند.

رییس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: اطمینان داریم روزهای بدی در انتظار دولت آمریکاست. دولتی که نتوانسته حتی برای مردم خودش ثابت کند که سیاست هایش به نفع آنان است و بیش از آنکه به فکر حتی منافع ملی آمریکا باشد، به فکر منافع گروه کوچکی است که حامیانش را تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: دولت آمریکا بیشتر تلاش می‌کند جنایت‌های رژیم سعودی و رژیم اسرائیل را بپوشاند تا اینکه سیاستی در جهت منافع ملی آمریکا را دنبال کند.

وزیرامور خارجه افزود: یقین دارم دولت آقای ترامپ هم بعد از مدتی به این نتیجه خواهد رسید که این سیاست ها بر عزم مردم بزرگ ایران تاثیری نخواهد داشت و آمریکایی ها مجبور خواهند شد سیاست خودشان را تغییر دهند.

رییس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: مردم تاریخ ساز ما نشان دادند که توانسته اند مسیر تحولات تاریخی را با تلاش و خودباوری و با استقامت خودشان عوض کنند، این بار هم همین تجربه تکرار خواهد شد و آمریکایی ها این بار هم از اقدامات نابخردانه ایشان پشیمان خواهند شد.

ارسال نظر