|
|
کدخبر: ۱۸۲۷۴۷

روزنامه اصولگرای سیاست روز در نوشتاری ضمن انتقاد از سیاست ها و عملکرد عباس آخوندی در زمان تصدی وزارت راه، به انتخاب احتمالی وی برای گزینه شهرداری تهران حمله کرد.

روزنامه اصولگرای سیاست روز در نوشتاری ضمن انتقاد از سیاست ها و عملکرد عباس آخوندی در زمان تصدی وزارت راه، به انتخاب احتمالی وی برای گزینه شهرداری تهران حمله کرد.

این روزنامه در ادامه یادداشت خود می نویسد: آقای آخوندی! باید هم افتخار کنید که یک مسکن مهر افتتاح نکردید، آن کس که خوش‌نشین است و بالانشین باید هم طرح مسکن مهر را مزخرف بداند.

آقای وزیر راه و شهرسازی سابق! مسکن مهر برای خیلی از مردم نقطه امیدی بود برای خانه‌دار شدن، با همه خوبی‌ها و بدی‌های این طرح، بسیاری از مردم که خانه نداشتند و مستأجر بودند، صاحبخانه شدند. اکنون بسیاری از آنها ساکن در مسکن مهر هستند و از مستأجری رهایی یافته‌اند.

شما که 5 سال وزیر راه و شهرسازی بودید برای حوزه مسکن کاری انجام دادید؟ طرح جایگزین هم نتوانست رقیب مسکن مهر باشد و هیچ پروژه‌ای برای طرح مسکن اجتماعی شما اجرا نشد.

آقای آخوندی مستعفی! قطعاً خوب می‌دانید که با اجرای طرح مسکن مهر، چه مشاغلی رونق گرفت و چه کارخانه‌هایی سقف تولید خود را بالا بردند، چرخه کار و تولید سرعت گرفت و مصرف کالاهای تولیدی هم در پروژه‌های مسکن مهر افزایش یافت.

شما که وزیر راه و شهرسازی بودید خوب می‌دانید که یک ساختمان به چه کالاهایی نیاز دارد و چه محصولاتی را مصرف می‌کند، حال که به افتتاح نکردن حتی یک مسکن مهر افتخار می‌کنید، باید خوب بدانید که بسیاری از کارخانه‌های تولیدی مرتبط با ساخت مسکن، از زمان اجرای پروژه‌های مسکن مهر چرخشان چرخید.

از تولید سیمان و گچ و آهن گرفته تا کاشی و سنگ و شیرآلات الی آخر که همگی این محصولات تولیدی، داخلی است و کارگر ایرانی آنها را تولید کرده و می‌کند، خوابیدن پروژه‌های مسکن مهر و حتی رکود ساخت و ساز مسکن در دوران 5 ساله وزارت شما قطعا بر روی تولیدکنندگانی که محصولات آنها با ساخت مسکن ارتباط دارد، تأثیر منفی داشته است.

شما که وزیر بودید و خود را کاربلد می‌پنداشتید و شاید هم می‌پندارید، با وضعیتی که در بازار مسکن حاکم است، آن‌هایی که خانه ندارند و مستاجر هستند چگونه خانه‌دار شوند؟ با وام مسکن که بانک مسکن می‌دهد می‌توان خانه‌دار شد؟!

وزیر مستعفی راه و شهرسازی! خودتان خوب می‌دانید که تفکرات شما سیاست‌های لیبرال سرمایه‌داری است که اعتقاد دارد هر که نتواند گلیم خود را از آب بیرون بیاورد، باید خودش هم غرق شود، اما چنین تفکری در قاموس انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد.

انقلاب اسلامی، انقلاب مستضعفین است، نه انقلاب مستکبرین، انقلاب اسلامی ایران برای رفع محرومیت‌ها و کمبودهایی بود که رژیم گذشته از خود به یادگار گذاشته است، اگر جنابعالی که متولی مسکن این کشور بودید، راهکاری در این 5 سال حضور خود در وزارتخانه ارائه کرده بودید، دلمان نمی‌سوخت که یک وزیر پس از 5 سال وزارت، کارنامه ای از خود بجا گذاشته که می‌توان به آن افتخار کرد. پس شما که به افتتاح نکردن حتی یک مسکن مهر افتخار نمی‌کنید، به چه افتخار می‌کنید؟!

شاید به عملکرد خود در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه می‌بالید! شاید هم به خرید هواپیماهای مسافربری از آمریکا و اروپا! و شاید به رفتار و اخلاق انسانی و اسلامی با مردم که ولی‌نعمت مسئولین هستند! برخورد مناسب با خبرنگاران را از یاد نبریم، البته همه اینها ثبت در تاریخ و مستند است. نمی‌توان انکار و کتمان کرد.

زلزله کرمانشاه دقیقاً امروز سالگرد خود را می‌بینید، یکسال از آن حادثه تلخ گذشت، خانه‌های زیادی ویران شد و در این حادثه به جای اینکه تسکین دردهای زلزله‌زدگان اولویت باشد، تسویه‌حساب‌های سیاسی اولویت پیدا کرد و عصبانیت خود را بر سر مسکن مهر کرمانشاه خالی کردید، در حالی که میزان خرابی این خانه‌ها نسبت به دیگر اماکن کمتر بود و جالب است بسیاری از مسکن مهر استان کرمانشاه در دوران 5 ساله وزارت شما در راه و شهرسازی ساخته شده بود!

مسکن مهر تعهدی است که هر دولتی و هر وزیری سر کار بیاید بر گردن اوست، اما شما نه تنها آن را مزخرف دانستید، بلکه اجرای آنها را مسکوت گذاشتید و تأخیرهای طولانی در ساخت و تحویل مرتکب شدید. هنوز هم هستند خانواده‌هایی که مسکن مهر خود را با بی‌مهری شما در زمان وزارت، تحویل نگرفته‌اند، اما همچنان امیدوارند تا شاید وزیر تازه‌کار بر عهد خود پایبند باشد و همتی کند تا شاید متقاضیان مسکن مهر به آرزوی خانه‌دار شدن برسند و شما همچنان افتخار کنید به همه کارهایی که باید انجام می‌دادید اما ندادید و جای‌بسی تأسف و تعجب است که یکی از گزینه‌های مطرح برای شهرداری تهران هم هستید!

ارسال نظر

پربیننده ترین