|
|
کدخبر: ۱۸۲۹۴۳

در پی عدم موفقیت مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا در تصویب لایحه بودجه، دولت فدرال این کشور از ساعت ۰۰:۰۱ بامداد شنبه (ساعت ۰۸:۳۱ به وقت تهران) تعطیل شد.

به گزارش امید نیوز، در پی عدم موفقیت مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا در تصویب لایحه بودجه، دولت فدرال این کشور از ساعت 00:01 بامداد شنبه (ساعت 08:31 به وقت تهران) تعطیل شد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرده از امضای هر لایحه‌ای که فاقد بندی برای تأ‌مین 5 میلیارد دلار بودجه برای احداث یک دیوار در مرز مکزیک و آمریکا باشد خودداری خواهد کرد.

تعطیلی دولت فدرال بخش‌هایی از دولت را شامل خواهد شد و برخی نهادهای این کشور از جمله اداره پست یا ادراه امنیت حمل و نقل هنوز پابرجا خواهند بود. دستگاه‌هایی که لازم بود تأمین بودجه آنها با تصویب لایحه حداکثر تا نیمه شب جمعه انجام شوند وزارت امنیت داخلی، وزارت دادگستری، وزارت خارجه، وزارت امور داخلی، وزارت کشاورزی، وزارت مسکن و امور شهری و برخی نهادهای فدرال دیگر را شامل می‌شدند.

مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا بعد از اظهارات سناتورهای ارشد مبنی بر اینکه جمعه شب رأی‌گیری در سنا برگزار نخواهد شد، تعطیل شدند.

 

ارسال نظر