|
|
کدخبر: ۱۸۳۸۱۷

در ستاد انتخابات و فرمانداری‌ها

آخرین روز نام‌نویسی از نامزد‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس و دومین روز ثبت نام از نامزد‌های میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری آغاز شد.

تا پایان روز گذشته (جمعه) تعداد ۹ هزار و ۸۰۶ داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس در وزارت کشور و فرمانداری‌های مراکز حوزه‌های انتخابیه در سراسر کشور ثبت‌نام کرده اند.
از این تعداد هزار و ۵۰۳ داوطلب زن و باقی مرد هستند و نسبت ۱۱ درصدی بانوان و ۸۹ درصدی آقایان در مجموع داوطلبان همچنان به قوت خود باقی است.
استان تهران با ۲ هزار و ۴۱۰ داوطلب بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان را دارد و پس از آن اصفهان با ۷۵۲ داوطلب، خراسان رضوی با ۶۴۷ داوطلب، خوزستان با ۵۷۴ داوطلب، فارس با ۵۳۲ داوطلب و آذربایجان شرقی با ۴۶۰ داوطلب در رده‌های بعدی بیشترین ثبت نام کنندگان در کشور قرار دارند.
در نخستین روز از نام نویسی داوطلبان انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری هم در مجموع ۲۲ داوطلب در سراسر کشور نام نویسی کرده اند که ۱۰ نفر مربوط به حوزه انتخابیه تهران، ۱۱ داوطلب مربوط به حوزه انتخابیه قم و یک نفر مربوط به استان فارس است.
ثبت نام از نامزد‌های مجلس خبرگان رهبری تا پایان روز بیست و یکم آذر ادامه خواهد داشت.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرده است، به هیچ عنوان مهلت نام نویسی از داوطلبان مجلس شورای اسلامی تمدید نخواهد شد و نام نویسی از داوطلبان تا ساعت ۱۸ امروز (شنبه) به پایان می‌رسد.

 

ارسال نظر