|
|
کدخبر: ۱۸۳۹۱۰

سخنگوی دولت گفت: استراتژی اصلی دولت حفظ جان انسان‌ها و سلامت جامعه است.

علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: کرونا همچنان مساله اول دولت و مردم است و تمام جلسات دولت معطوف به سیاست گذاری در مورد کرونا است.

وی با تاکید بر اینکه زیست اقتصادی و اجتماعی با حفظ فاصله اجتماعی است، ادامه داد: همه ما باید بدانیم استراتژی اصلی ما حفظ جان انسان‌ها و سلامت جامعه است. هر تصمیم می‌گیریم برای بقا انسان‌ها است. در همین زمینه از روز اول فاصله گذاری را انجام دادیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: من مایل هستم بر اساس مطالبی که شنیدم یا خواندم بگویم تصمیم گیری‌هایی که انجامش شده بر اساس نظر کارشناسان بویژه کارشناسان حوزه  سلامت و بهداشت بوده است. کارشناسان دیدگاه‌های متفاوتی دارند که از نظر همه بهره گرفته‌ایم. نظر ما آن چیزی است که وزیر بهداشت گفت.

ربیعی اضافه کرد: اساس سلامت بودن مردم به علاوه حفظ زندگی و معیشت مردم یعنی زیست اقتصادی و اجتماعی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی است. حفظ جان مردم کانون اصلی و در کنار آن حفظ زندگی اجتماعی با پروتکل فاصله گذاری است. تناقض بین سلامت و تصمیمات وجود ندارد. هر تصمیمی که می گیریم اولویتش سلامت است.

ربیعی گفت: ستاد ملی کرونا که از اسفند ماه با حضور رئیس جمهور، رئیس کل نیروهای مصلح، دادستان کشور و وزرا تشکیل شده همه جوانب فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و اقتصادی  را در نظر گرفته است. دو سوم وقت هیئت وزرا به موضوع کرونا اختصاص دارد و تصمیمات خوبی هم اتخاذ شده است.

وی گفت: با همراهی که مردم خواهند کرد از این مشکل عبور می کنیم. هنوز هم شعار ما در خانه بمانید است و تلاشمان برای اقناع مردم جهت در خانه ماندن است.

 

 

ارسال نظر