|
|
کدخبر: ۱۸۴۱۰۳

معاون امور سیاسی رئیس دولت سیزدهم از جمله منتقدان برجام و مخالفان جدی اف ای تی اف محسوب شود.

غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور با صدور حکمی، محمد جمشیدی را به سمت معاون امور سیاسی دفتر رئیس جمهور منصوب کرد.

محمد جمشیدی عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و به عنوان کارشناس مسائل آمریکا پای ثابت برنامه های صدا و سیماست. او یکی از اعضای تیم مذاکره کننده سعید جلیلی بود.

معاون سیاسی دفتر ابراهیم رئیسی ۲۷ آبان ۱۳۹۹ در مصاحبه ای با برنامه بدون توقف صدا و سیما متن قرار داد برجام را پرحاشیه و مشکوک خوانده بود. 

وی از جمله مخالفان جدی  اف ای تی اف است؛ جمشیدی در همان برنامه درباره اف ای تی گفته بود: با تصویب اف ای تی اف مشکل اقتصادی ما حل نمی‌شود، چون ما تحریم‌های ثانویه آمریکا و تحریم بانکی گسترده‌ای را علیه خودمان داریم که اتفاقا کنگره هم تصویب کرده و در اختیار دولت نیست که با تغییر دولت‌ها برداشته شود، بر فرض اگر اف ای تی اف را هم تصویب کردیم تحریم بانکی آمریکا را می‌خواهیم چه کنیم؟ در کنگره بعدی آمریکا هم ضدیت با ایران وجود دارد، لذا پذیرفتن اف ای تی اف به معنی پذیرفتن تعهدات جدید است، به ویژه در حوزه منطقه‌ای چون باید شفاف‌سازی کنی تا فعالیت‌های‌مان را بهتر رصد کنند. ما می‌توانیم چنین تضمینی دهیم، اف ای تی اف ابزار آمریکا برعلیه ایران است نه ایران بر ضد آمریکا، چون بهتر می‌تواند توان منطقه‌ای و تحرکات ما را کنترل کند، این مسئله در معیشت مردم اثری ندارد چون تحریم‌های اصلی سرجای خود هست. لذا راه‌حل ایران این است قانون داخلی بگذاریم و نسبت به آن شفاف عمل کنیم اما قرار نیست اطلاعات ما در دست بیگانگان قرار گیرد.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین