|
|
کدخبر: ۱۸۴۲۱۲

پیش ثبت‌نام زائران اربعین به معنای اعزام قطعی نیست

رشیدیان، رئیس حج و زیارت: سامانه سماح از امروز برای پیش ثبت‌نام متقاضیان اربعین باز می‌شود.

رشیدیان، رئیس حج و زیارت: سامانه سماح از امروز برای پیش ثبت‌نام متقاضیان اربعین باز می‌شود. پیش ثبت‌نام زائران اربعین به معنای اعزام قطعی نیست. 

بعد از پایان ثبت‌نام، اسامی افراد واجد شرایط باید از طریق سامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت تایید شود و پس از آن، متقاضیانی که زودتر در سامانه سماح پیش‌ ثبت‌نام کرده باشند، در اولویت اعزام خواهند بود.

وی افزود:وضعیت اعزام زائران به عراق، اظهار کرد: اعزام موکب‌ها به عراق در حیطه کاری ستاد بازسازی عتبات است. طبق تقسیم وظایف صورت گرفته در ستاد اربعین، ثبت نام و اعزام زائران با سازمان حج و موضوع موکب و موکب‌دارها با ستاد بازسازی عتبات است.

وی تصریح کرد: اما به طور حتم برای انجام سفرهای زیارتی، از بدو ثبت نام، نداشتن بیماری زمینه‌ای زائر و شرط سنی (در صورت تعیین) لحاظ می‌شود. زائران در حین پرواز و هنگام اسکان تحت مدیریت ما هستند و تدارکات تیم پزشکی ما همراه آنها است. علاوه بر این، 24 ساعت قبل از بازگشت، از زائران تست کرونا گرفته می‌شود. توجه به موارد مذکور نسبت به فردی که به صورت آزاد، بدون کنترل و مدیریت، سفر انجام می‌دهد، اطمینان بخش‌تر است.

رضایی‌کوچی گفت:قول‌هایی در مورد افزایش تعداد زائران اربعین داده شد. مقرر شد علاوه بر راه‌های هوایی، راه‌های زمینی نیز زائران بتوانند در ایام اربعین در عراق حضور یابند

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار