|
|
کدخبر: ۱۸۴۳۳۴

ایران به دنبال گرفتن تمام منطقه با چتر هسته ای است

بنت گفت: جمهوری اسلامی تمام خطوط قرمز را رد کرده و به دنبال چیره شدن بر خاور میانه با یک چتر هسته‌ای است.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تندی درباره برنامه هسته‌ای ایران هشدار داد و گفت که جمهوری اسلامی تمام خطوط قرمز را رد کرده و به دنبال چیره شدن بر خاور میانه با یک چتر هسته‌ای است.

بنت تلاش قدرت‌های جهانی برای مذاکره با ایران را خوش‌خیالی توصیف کرد و گفت: کلمات، چرخش سانتریفیوژها را متوقف نمی‌کند. کسانی هستند در دنیا که به نظر می‌رسد تلاش ایران برای رسیدن به سلاح هسته‌ای را ناگزیر و عمل انجام‌شده می‌دانند، یا این که از شنیدن درباره این موضوع خسته شده‌اند.

او گفت که اسرائیل در موقعیتی نیست که چنین رویکردی داشته باشد و هشدار داد: ما نمی‌توانیم خسته شویم و نخواهیم شد. اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

مجید تخت روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل متحد، در واکنش نخست وزیر اسرائیل را به دروغ گویی متهم کرده است.

او در حساب کاربری خود در توییتر به انگلیسی نوشت: ایران هراسی در سازمان ملل متحد به طور کنترل نشده ای وجود دارد. سخنرانی نخست وزیر حکومت اسرائیل در مورد ایران پر از دروغ بود. این حکومت در حالی که صدها کلاهک هسته ای دارد نمی تواند در مورد برنامه صلح آمیز ما بحث کند.

بنت پیشتر گفته بود شیوه سخنرانی‌اش در سازمان ملل با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین متفاوت خواهد بود و در نطق او از بالابردن پوستر و نمودار و کارهای شبیه به آن خبری نخواهد بود.

با وجود این لحن آقای بنت در قبال ایران مانند آقای نتانیاهو تند و همراه با هشدار و تهدید شدید بود.

او هشدار داد که برنامه هسته‌ای ایران به لحظه سرنوشت‌سازی رسیده و صبر و تحمل اسرائیل هم به همین ترتیب است.

بنت با اشاره به افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم در ایران تا ۶۰ درصد گفت ابن مرحله تنها یک گام با تهیه مواد لازم برای ساخت سلاح فاصله دارد.

 

 

 

حجم ویدیو: 66.83M | مدت زمان ویدیو: 00:03:28

ارسال نظر

پربیننده ترین