|
|
کدخبر: ۱۸۴۳۴۹

دیدار وزیر خارجه پاکستان با طالبان در افغانستان

از شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در کابل استقبال شد.

دیدار وزیر خارجه پاکستان با طالبان در افغانستان

امیر خان متقی ، سرپرست وزارت خارجه افغانستان ، درست ، از شاه محمود قریشی ، وزیر خارجه پاکستان در کابل استقبال می کند

وزیر خارجه پاکستان برای اولین بار از زمان تصرف طالبان در ماه اوت در حالی که تنش ها در مورد ارتباطات حمل و نقل بین کشورهای همسایه ادامه دارد ، به افغانستان سفر کرده است.

شاه محمود قریشی روز پنجشنبه به کابل سفر کرد تا در مورد وضعیت گذرگاه مرزی چمن ، یکی از اصلی ترین نقاط ترانزیت تجاری بین افغانستان و پاکستان ، بحث کند. این گذرگاه بیش از دو هفته بسته شده است و مشکلات جدی را برای کامیون داران و صادرکنندگان به همراه داشته است.

قریشی پس از این دیدار در خارج از کاخ ریاست جمهوری افغانستان صحبت کرد و گفت که طرفین مذاکرات مفصلی در مورد جابجایی و تجارت فرامرزی انجام داده اند و یک هیئت طالبان در روزهای آینده به اسلام آباد سفر می کند تا حل مسائل را نهایی کند.

قریشی گفت: "مذاکرات مفصلی با رهبری طالبان افغانستان انجام شد که در آن نخست وزیر و تقریباً همه وزرای کابینه حضور داشتند."

قریشی را فیض حامد ، رئیس برکنار شده سرویس اطلاعات بین پاکستان (ISI) ، که دومین سفر خود به پایتخت افغانستان از زمان به قدرت رسیدن طالبان است ، همراهی می کرد.

امیرخان متقی ، سرپرست وزارت خارجه افغانستان که در کنار قریشی ایستاده بود ، گفت که پیشرفت های زیادی در حل مسائل برجسته انجام شده است.

وی گفت: "ما بسیار امیدواریم که همه مسائل تجاری ما به زودی حل شود و مرزها دوباره باز شوند."

 

ارسال نظر

پربیننده ترین