|
|
کدخبر: ۱۸۴۴۶۸

وزیر دفاع آمریکا متعهد شد در سفر به بحرین با ایران مقابله کند

لوید آستین به دنبال این است که به متحدان خاورمیانه اطمینان دهد که دولت بایدن به منطقه متعهد است.

مقام ارشد دفاعی ایالات متحده متعهد شده است که از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کند، زیرا مذاکرات بر سر توافق اتمی خراب شده تهران با قدرت های جهانی متوقف شده است، در اظهاراتی که به نظر می رسد با هدف اطمینان دادن به متحدان عرب خلیج فارس ایالات متحده باشد.

اظهارات لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در بحرین در گفتگوی سالانه منامه در روز شنبه در حالی است که دولت بایدن تلاش می کند تا توافق هسته ای را احیا کند، توافقی که غنی سازی اورانیوم ایران را در ازای لغو تحریم های اقتصادی محدود کرد.

اظهارات وی همچنین پس از خروج هرج و مرج ایالات متحده از افغانستان بیان می شود و نگرانی کشورهای خلیج را در مورد تعهد واشنگتن به منطقه افزایش می دهد زیرا مقامات دفاعی ایالات متحده می گویند که آنها می خواهند نیروها را برای مقابله با چالش های درک شده از سوی چین و روسیه متمرکز کنند.

ایالات متحده همچنان متعهد به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است. آستین در نشستی که توسط مؤسسه بین المللی مطالعات استراتژیک برگزار شد، گفت: و ما به یک نتیجه دیپلماتیک موضوع هسته ای متعهد هستیم.

اما اگر ایران مایل به تعامل جدی نباشد، آنگاه به همه گزینه‌های لازم برای حفظ امنیت ایالات متحده نگاه خواهیم کرد.»

رئیس پنتاگون گفت که ایالات متحده با حسن نیت به مذاکرات غیرمستقیم برای احیای توافق در 29 نوامبر خواهد آمد.

ایران مدت‌هاست که برنامه هسته‌ای خود را صلح‌آمیز حفظ کرده است، هرچند آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گویند که تهران تا سال 2003 برنامه تسلیحاتی سازمان‌یافته‌ای داشت.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین