|
|
کدخبر: ۱۸۴۴۹۱

پنج پیشمرگه در حمله داعش در دیالی عراق کشته شدند

داعش با حملات ضربتی، آدم ربایی و بمب گذاری های کنار جاده ای چندین استان عراق را نا امن کرد.

 دولت اقلیم کردستان (KRG) روز یکشنبه اعلام کرد که در حمله  داعش در شمال عراق، پنج جنگجوی پیشمرگه کشته شدند.

این حمله که چهار پیشمرگه نیز زخمی شدند شنبه شب در استان دیالی رخ داد.

یک منبع پیشمرگه که نخواست نامش فاش شود به الجزیره گفت که چهار جنگجو در اثر شلیک تک تیرانداز داعش زخمی شدند.

پنج پیشمرگه کشته شده در یک کاروان برای رسیدگی به مجروحان بودند که با بمب کنار جاده ای که توسط گروه مسلح کار گذاشته شده بود برخورد کردند. کمین کردن کسانی که برای کمک به جنگجویان مجروح به صحنه می شتابند تاکتیک رایجی است که داعش از آن استفاده می کند.

وزارت پیشمرگه در بیانیه ای نوشت: «پیشمرگه به ​​شدت پاسخ داد و اکنون همه چیز تحت کنترل است».

پس از این حمله، نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان، تسلیت گفت و خواستار همکاری بیشتر منطقه ای برای شکست بقایای گروه مسلح شد .

بارزانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: از خبر شهادت گروهی از پیشمرگه‌های قهرمان در شب گذشته در حالی که در حال کمک رسانی به همکاران خود در منطقه کولاجو بودند، بسیار متأثر شدم.

«تکثیر جنایات داعش پیامی جدید و وحشتناک است و تهدیدی جدی برای منطقه به همراه دارد. بنابراین نیاز فوری به همکاری و هماهنگی بیشتر بین پیشمرگه و ارتش عراق با حمایت نیروهای متحد بین المللی وجود دارد.

 

داعش در سال 2014 منطقه‌ای را در عراق و سوریه اشغال کرد. پس از یک سری حملات خونین علیه آن، این گروه کنترل ارضی خود را از دست داد و عملاً در سال 2017 شکست خورد.

با این حال، داعش با تغییر استراتژی‌های خود، همچنان در چندین استان عراق با حملات ضربه‌ای، آدم‌ربایی، و بمب‌های کنار جاده‌ای، تهدیدی است.

ماه گذشته، داعش نزدیک به 12 غیرنظامی را در حمله ای در دیالی کشت و به یک سری از خشونت های فرقه ای نگران کننده دامن زد.

پیشمرگه ها، یکی از نیروهایی که در شکست این گروه نقش اساسی داشتند، اخیرا با رویارویی های فزاینده ای با داعش مواجه شده اند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین