|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۶۰

یک سرباز سوری در حمله موشکی اسرائیل کشته شد

به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) یک سرباز سوری در حمله موشکی رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه کشته شد.

به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) یک سرباز سوری در حمله موشکی رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه کشته شد. به نقل از خبرگزاری سانا، یک منبع نظامی اعلام کرد: در ساعت 12:50 بامداد چهارشنبه دشمن اسرائیل با چند موشک به سمت جولان اشغالی سوریه و هدف قرار دادن چندین مواضع در جنوب این کشور حمله هوایی کرد. گفتن در روز پنجشنبه این منبع گفت: پدافند هوایی سوریه موفق شد "بیشتر موشک ها را ساقط کند" و تصریح کرد که "تجاوز باعث کشته شدن یک سرباز و خسارات مادی شد."

ارتش اسرائیل در مورد این گزارش اظهار نظری نکرده است. از زمان آغاز جنگ در سوریه در سال 2011، اسرائیل صدها حمله به اهدافی در داخل مناطق تحت کنترل دولت بشار اسد، رئیس جمهور اسد انجام داده است، اما به ندرت چنین عملیاتی را تایید یا مورد بحث قرار داده است. در اوایل ماه جاری، ارتش سوریه اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیل موشک‌هایی را به بندر لاذقیه شلیک کردند که به کانتینرها آسیب رساند اما تلفاتی نداشت. این بندر یک تاسیسات حیاتی است که بسیاری از واردات سوریه به این کشور جنگ زده وارد می شود.

به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه، در اواخر نوامبر، حملات موشکی اسرائیل به غرب استان حمص نیز پنج نفر را کشتند. گروه نظارت مستقر در بریتانیا اعلام کرد که در دو حمله جداگانه اسرائیل در ماه اکتبر، پنج شبه نظامی طرفدار ایران در نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه کشته شدند، در حالی که 9 جنگنده طرفدار دولت در نزدیکی پایگاه هوایی T4 در شرق پالمیرا در مرکز سوریه کشته شدند. .

اسرائیل اذعان کرده است که پایگاه‌های شبه‌نظامیان متحد ایران، مانند گروه حزب‌الله لبنان را هدف قرار می‌دهد که جنگنده‌هایی را برای حمایت از نیروهای اسد در سوریه مستقر کرده است. این سازمان می‌گوید به محموله‌های تسلیحاتی که گمان می‌رود برای شبه‌نظامیان ارسال می‌شود، حمله می‌کند و حضور ایران در مرز شمالی خود را خط قرمز می‌داند. درگیری در سوریه از زمان آغاز آن در سال 2011 با سرکوب وحشیانه تظاهرات مسالمت آمیز تاکنون صدها هزار کشته برجای گذاشته است.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین