|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۷۳

ارتش عراق می گوید که یک موشک توسط سامانه پدافند هوایی منهدم شد

ارتش عراق گفته است که دو موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد که چندین سفارتخانه غربی در آن قرار دارد اصابت کرده است.

ارتش عراق گفته است که دو موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد که چندین سفارتخانه غربی در آن قرار دارد اصابت کرده است. ارتش روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک راکت در هوا توسط سیستم دفاعی C-RAM منهدم شد و دیگری در نزدیکی یک بنای تاریخی ملی فرود آمد و به دو خودرو آسیب رساند.

نیروهای امنیتی تحقیقات را برای شناسایی محل پرتاب آغاز کردند. هنوز مسئولیت این حمله به عهده نگرفته است. یک مقام نظامی ایالات متحده به خبرگزاری رویترز گفت که سیستم C-RAM یکی از گلوله ها را منهدم کرد و هیچ یک از آنها به سفارت آمریکا فرود نیامد. این مقام گفت که هیچ تلفات آمریکایی نداشته است. تلفات دیگر هنوز مشخص نیست.

منطقه سبز میزبان سفارتخانه های خارجی از جمله سفارت آمریکا و ساختمان های دولتی است و مرتباً هدف موشک های گروه هایی است که مقامات آمریکایی و عراقی می گویند از حمایت ایران برخوردار هستند. مقامات آمریکایی گفته‌اند که گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران می‌توانند حملات خود به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه را در هفته‌های آینده افزایش دهند که بخشی از آن به مناسبت سالگرد ترور سردار عالی‌رتبه ایرانی، قاسم سلیمانی و فرمانده شبه‌نظامیان عراقی ابومهدی آل است. -مهندس.

این دو نفر در 2 ژانویه 2020 در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در عراق کشته شدند. آخرین حمله موشکی پس از آن صورت گرفت که عراق این هفته پایان «ماموریت رزمی» ائتلاف ضد داعش (داعش) به رهبری واشنگتن را در قلمرو خود اعلام کرد. اما تقریباً 2500 سرباز آمریکایی و 1000 سرباز ائتلاف مستقر در عراق در کشور باقی خواهند ماند تا نقش آموزش، مشاوره و کمک را دنبال کنند.

گروه های طرفدار ایران در عراق خواهان خروج تمامی نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور هستند. این حمله همچنین مصادف با دهمین سالگرد خروج نیروهای آمریکایی از عراق در 18 دسامبر 2011 پس از تهاجم و سرنگونی صدام حسین در سال 2003 است. سپس واشنگتن نیروهای خود را برای مبارزه با داعش که بخش‌های زیادی از کشور را در یک حمله برق آسا به تصرف خود درآورده بود، به این کشور اعزام کرد.

در اوایل ماه نوامبر، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، از حمله بمبی بدون ادعای هواپیمای بدون سرنشین که محل اقامت رسمی وی در منطقه سبز را هدف قرار داد، سالم فرار کرد. در ماه سپتامبر، یک حمله «پهپاد مسلح» فرودگاه بین‌المللی اربیل را در منطقه نیمه خودمختار کردی، جایی که پایگاهی میزبان نیروهای ائتلاف است، هدف قرار داد.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار