|
|
کدخبر: ۱۸۴۶۱۷

توهین به پیامبر اسلام می تواند به نفرت‌پراکنی و افراط‌گرایی بیشتر دامن بزنند

روسیه و آمریکا در ماه ژانویه در ژنو بر سر اوکراین و برای محافظت از روسیه در برابر تهدیدهایی از جانب ناتو گفتگوخواهند کرد.

ولادیمر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در نشست خبری سنتی که سالانه قبل از جشن کریسمس برگزار میشود، نسبت به اقدامات اسلام‌ستیزانه اخیر در کشورهای غربی واکنش نشان داد و گفت: توهین به پیامبر اسلام (ص) را نمی‌توان آزادی بیان دانست.

پوتین: چنانچه کسی به پیامبر محمد [ص] توهین کند نمی‌توان آن را آزادی بیان دانست. چنین اقداماتی می‌توانند به نفرت‌پراکنی و افراط‌گرایی بیشتر دامن بزنند.

همچنین در بخش دیگری از این کنفرانس خبری به سوال: آیا روسیه طالبان را به رسمیت خواهد شناخت پاسخ داد:

 داشتن روابط باثبات با افغانستان، جزو مسائل مهم امنیت ملی برای روسیه است. مهم‌ترین اقدامی که لازم است در حال حاضر در افغانستان انجام شود جلوگیری از فروپاشی در این کشور است. او گفت کشورهایی که دو دهه افغانستان را اشغال کرده‌اند بایستی در صف مقدم کشورهایی باشند که به افغانستان کمک ارائه می‌کنند.

در رابطه با مسائل اوکراین گفت: روسیه دنبال جنگ با اوکراین نیست و از کشورهای غربی خواستارم که خواسته‌های مسکو را اجابت کنند. توپ در زمین آنها است. لازم است آنها به ما پاسخ بدهند.

 روسیه و آمریکا در ماه ژانویه در ژنو برای گفت‌وگو بر سر اوکراین دیدار خواهند کرد. این گفت‌وگوها برای محافظت از روسیه در برابر تهدیدهای موجودیتی از جانب ناتو ضروری است.

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین