|
|
کدخبر: ۱۸۶۲

نخست‌وزیر انگلیس طرح تسلیح شورشیان سوری را پس از دریافت هشدار از سوی مقامات نظامی‌ این کشور مبنی بر خطر ورود به یک جنگ تمام‌عیار کنار گذاشت.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، ‌ پایگاه اینترنتی دیلی تلگراف اظهار کرد: نخست وزیر انگلیس طرح تسلیح شبه‌نظامیان سوری را پس از دریافت هشدار از سوی مقامات نظامی‌ این کشور مبنی بر خطر ورود انگلیس به یک جنگ تمام‌عیار کنار گذاشته است.

این روزنامه در شماره امروز(دوشنبه) خود اعلام کرد مقامات ارشد ارتش انگلیس به کامرون اطلاع داده‌اند‌که با تغییر موازنه نبرد به‌نفع نیروهای دولت بشار اسد، ارسال سلاح‌های سبک و حتی موشک نیز تأثیری بر تغییر موازنه در سوریه نخواهد داشت.

یک منبع نزدیک به دفتر نخست وزیر انگلیس شب گذشته تأیید کرد که نخست وزیر این کشور قصد ارسال سلاح به شورشیان سوری را ندارد.

به‌نوشته این روزنامه: «به‌عوض نیروهای انگلیسی اقدام به آموزش و ارائه مشاوره به عناصر میانه‌روی معارضین سوری خواهند کرد».

وزرای دولت انگلیس پیش‌بینی کرده بودند ۱۸ ماه دیگر طول خواهد کشید تا بشار اسد مجبور به حضور پای میز مذاکره شود، اما با پیش‌روی‌های اخیر ارتش سوریه دیگر معلوم نیست این اتفاق چه زمانی روی دهد.

پیش از این کشورهای اتحادیه اروپا برای کمک نظامی به شورشیان تحریم تسلیحاتی علیه سوریه را لغو کرده بودند.

ارسال نظر