|
|
کدخبر: ۲۱۵۰

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا طی دیدار با سفیر این کشور در تهران اعلام کرده است که همکاری دو جانبه تهران _ کاراکاس کمک‌های شایانی به جایگاه این دو کشور در عرصه جهانی می‌کند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، پایگاه خبری اسپانیایی زبان «ایسپان تی وی» اظهار کرد: عبدالرضا مصری، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا طی دیدار با " آمن اوتب زامبرانو "، سفیر ونزئلا در تهران روز چهارشنبه اعلام کرد که همکاری دو جانبه تهران _ کاراکاس می‌تواند کمک‌های شایانی به جایگاه این دو کشور در عرصه جهانی بکند.

مصری ضمن اشاره به ناکارآمد بودن تحریم های اقتصادی اعمال شده توسط کشورهای غربی بر این دو کشور اظهار داشت افزایش همکاری میان این دو کشور نقش به‌سزایی در بهتر شدن وضعیت زندگی عادی مردم ایفا خواهد کرد.

مصری همچنین بیان داشت که بازشناختن توانایی‌ها و ظرفیت‌ها، استفاده از تجربیات مثبت طرفین و همچنین انتقال متقابل دست‌آوردهای علمی و فناوری می توانند نقش بسیار مهی در پیشرفت هر دو کشور بازی کنند.

وی همچنین در ادامه افزود: حذف موانع همکاری‌ها و تمرکز بر نقاط قوت طرفین نقش به سزایی در ارتقاء سطح مراودات دوستانه دو کشور در همه عرصه‌ها خواهد داشت.

مصری ضمن اشاره به نقش مهمی که دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا در گسترش روابط دو جانبه ایفا می کند از آمادگی کامل مقامات ایران برای گسترش همکاری و همچنین روابط دو جانبه بر اساس احترام دو جانبه خبر داد.

سفیر ونزوئلا نیز از در خصوص روابط تهران و کاراکاس گفت: دولت ونزوئلا نیز کاملاَ آماده است تا روابط خود با ایران را در زمینه‌های مختلف به ویژه اقتصادی، تجاری و صنعتی روز به روز افزایش دهد.

وی در انتهای اظهاراتش خاطر نشان کرد: دستاوردهای علمی و صنعتی ایران و ونزوئلا، منابع عظیم طبیعی دو کشور و تجربیات ارزنده طرفین در عرصه‌های مختلف عوامل مهمی در رشد روابط دوجانبه و حرکت در مسیر ثبات و پیشرفت هستند.

ارسال نظر