|
|
کدخبر: ۳۲۶

رئیس جمهوری مصر بعد از سخنرانی دیروز خود خطاب به ملت بلافاصله از کاخ قبه خارج شده و به محل استقرار نیروهای گارد ریاست جمهوری مصر در قاهره پناه برد

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، المیادین اظهار کرد: محمد مرسی رئیس جمهوری مصر ساعاتی بعد از پخش بیانیه خود خطاب به ملت و عذر خواهی از آنان به خاطر کوتاهی در اداره امور کشور از کاخ قبه فرار کرد.

براساس منابع خبری مصری؛ مرسی هم اکنون به اتفاق دیگر اعضای خانواده در مقر استقرار نیروهای گارد ریاست جمهوری مصر پناه گرفته است.

منابع خبری وابسته به مخالفان مرسی هم در این باره اعلام کردند حرکت خود را به سمت مقر نیروهای گارد ریاست جمهوری مصر آغاز خواهند کرد.

گفتنی است امروز ضرب الاجل ۴۸ ساعته فرماندهی ارتش مصر برای موافقان و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهوری مصر به پایان می رسد و براساس بیانیه ارتش مصر بعد از پایان مهلت ارتش مصر در یک اقدام قانونی و براساس نص قانون اساسی مصر باید زمام امور کشور را به دست بگیرد.

لازم بذکر است از دو روز قبل تا به امروز دست کم ۱۲ وزیر دولت هشام قندیل نخست وزیر مصر استعفای خود را تقدیم وی کرده اند حال این که برخی منابع خبری دیروز از استعفای شخص هشام قندیل از سمت نخست وزیری مصر خبر داده بودند.

منابع خبری مصری همچنین از استعفای سه تن از مشاوران محمد مرسی رئیس جمهوری مصر و دو تن از سخنگویان نهاد ریاست جمهوری در اعتراض به عملکرد دولت از سمت های خود کناره گیری کرده اند.

منابع خبری در واشنگتن نیز به نقل از سخنگویان کاخ سفید اعلام می دارند باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا هم از محمد مرسی همتای مصری خود خواسته هرچه سریع تر به خواسته های ملت و مخالفان معترض توجه کند و از سمت خود برای برآورده شدن خواست ملت کناره گیری کند.

ارسال نظر