|
|
کدخبر: ۳۴۷۲

کشور سوریه کمتر از سه سال پیش یکی از امن ترین و توریستی ترین کشورهای عربی خاورمیانه بود و سالانه قریب به ۵ میلیون توریست از شهرهای سوریه بازدید می کردند و میلیارد ها دلار درآمد عاید کشور می شد.

به گزارش امید به نقل از عصرایران، سوریه ای که امروز در عکس ها وفیلم ها مشاهده می شود چهره یک کشور جنگ زده و بسیار نا امن را دارد که البته واقع امر نیز چنین است.

کشوری که درگیر یک جنگ داخلی ویرانگر است و بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک آن صحنه درگیری و نبرد خونین بین مخالفان مسلح حکومت و ارتش است.

اما همین کشور سوریه کمتر از سه سال پیش یکی از امن ترین و توریستی ترین کشورهای عربی خاورمیانه بود و سالانه قریب به ۵ میلیون توریست از شهرهای سوریه بازدید می کردند و میلیارد ها دلار درآمد عاید این کشور می شد.

تصاویر زیر وضعیت سوریه را تنها چند ماه پیش از آغاز ناآرامی های داخلی در این کشور نشان می دهد. بیشتر عکس های زیر متعلق به اواخر سال ۲۰۱۰ و اوایل سال ۲۰۱۱ است که هنوز شعله های جنگ داخلی از این کشور مصیبت زده زبانه نکشیده بود.


مغازه ای در بازار دمشق


چانه زدن توریست ها برای خرید یک تابلوی هنری از مغازه ای در دمشق
ازدحام و شلوغی و رونق کسب و کار در بازار دمشقروزانه هزاران توریست از مسجد تاریخی امویان در دمشق بازدید می کردندشهر حلب دومین شهر بزرگ و قطب اقتصادی سابق سوریه در ماه رمضان ۲۰۱۰بازدید توریست های خارجی از شهر تاریخی پالمیرا
یک توریست اروپایی در منطقه قدیمی دمشق(شام)بازگشایی اولین کلوب شبانه سوریه در نزدیکی فرودگاهدمشق

ارسال نظر